Konut almak herkesin ihtiyacı! Ziraat Katılım Bankası faizsiz konut finansman desteği ile bu ihtiyacınızda yanınızda.

Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu konut finansmanı, konut sahibi olmak isteyen herkese konut üzerinden tesis edilecek ipotek karşılığında sunulan bir finansman yöntemidir. Konut finansmanı aynı zamanda uzun vadeli konut kredilerinin kullanılmasına dayanarak tüketicilerin konut edinmelerini kolaylaştıran bir yöntemdir.

Ziraat Konut Finansmanının Özellikleri

ziraat katılım 1

Konut sahibi olmak isteyenlerin en çok yakındıkları konuların başında yüksek konut ücretleri ve bankaların yüksek faiz oranları ile sundukları konut kredileri geliyor. Gittikçe artan gayrimenkul fiyatları karşılığında daha fazla nakde ihtiyaç duyan tüketiciler bu ihtiyaç karşılığında yüksek miktarda kredi çekerek girecekleri faiz yükünden haklı olarak tedirginlik duyuyorlar. İşte bu noktada Ziraat Bankası’nın faizsiz konut destek finansmanı tam da ihtiyacınızı karşılayan bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ziraat Bankası konut finansman desteğinin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bütçenize uygun kâr oranları avantajına sahiptir. 
  • Satışa konu konutun ekspertiz değerinin toplamda %80'ine kadar Ziraat Bankası konut finansmanından yararlanabilirsiniz.
  • Konut finansmanı taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönem ve miktarlarda yapabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası, bireysel finansman kullanan müşterilerine ayrıca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası ürünlerini de sunmaktadır.

Özelliklerini bu şekilde sıralayabileceğimiz Ziraat Bankası konut finansmanı desteğinden yararlanarak hayalinizdeki eve, uzun vade ve size özel ödeme seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra esnek ödeme planları sayesinde ödemelerinizi zorlanmadan kolayca yapabilirsiniz. Üstelik Ziraat konut finansmanı kullanımınızda, Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ödemelerinden de ayrıca muaf olabilirsiniz.

Konut Finansmanı İçin Gerekli Belgeler

Ziraat-Katilim 2

Ziraat Bankası konut finansmanı başvurunuzu size en yakın şubeden yapabilirsiniz. Başvurunun ardından bankaya vermeniz gereken evraklar ise şu şekilde:

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!
  • Konut finansman desteği başvuru formu
  • Başvuran kişinin nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportu
  • Başvuran kişinin çalışma durumunu gösterir belgesi
  • Finansmana konu konutun tapu belgesi fotokopisi
  • Gerekli görüldüğü takdirde banka tarafından istenebilecek diğer belgeler

Siz de faiz ödemeden daha kolay ödeme olanakları eşliğinde evinizi almak istiyorsanız Ziraat Bankası’nın 120 aya varan ödeme olanakları ile sunduğu konut destek finansmanından yararlanabilirsiniz. Üstelik de sadece %1,43 kar payı oranıyla.