Ev sahibi olmak isteyenler bu haberi mutlaka okumalı! Ziraat Katılım'dan görülmemiş bir fırsat geliyor!

Hayat şartları her gün biraz daha zorlaşıyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan covid 19 salgını ise bu zor koşullara tuz biber ekiyor. Halk sağlığını korumak için alınan tedbirler arasında bulunan yasaklar ve kapanmalar sebebiyle birçok iş yeri kapanıyor, insanlar işsiz ve parasız kalıyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

Zorunlu ihtiyaçların bile karşılanamadığı bugünlerde bir ev sahibi olmanın önemi daha da çok anlaşılıyor. Çünkü karşılanamayan zorunlu ihtiyaçlar arasında ne yazık ki ev kiraları da bulunuyor. Bu zorlukları bilen Ziraat katılım, herkes ev sahibi olabilsin diye benzersiz bir kampanyaya imza atıyor.

Ziraat Katılım’dan Avantajlı Konut Finansmanı

ziraat katılım

Ziraat Katılım Bankası, katılım bankacılığı prensipleri gereği, faiz uygulaması yerine kar oranı ile çalışıyor. Bu sebeple Ziraat Katılım’dan kullanacağınız herhangi bir finansman için faiz talep edilmiyor. Uygun kar oranlarıyla benzersiz bir konut finansmanı sağlayan Ziraat Katılım, geri ödemeleri uzun vadeye yayarak zorlanmadan ev sahibi olmanıza imkan tanıyor.

Ziraat Katılım’dan kullanacağınız konut finansmanlarında Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) ve Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) alınmıyor. Bu da KKDF’den ve BSMV’den %5 oranında kar etmeniz anlamına geliyor.

Ziraat Katılım Konut Kredisi’nin Şartları Neler?

ş ev

Ziraat Katılım Konut Finansmanından 18 yaşını dolduran ve düzenli ödeme gücü olan herkes faydalanabiliyor. Konut Finansmanı, satın almak istediğiniz evin ekspertiz değerinin azami %80’i oranında kullanılabiliyor. Finansman kullanımı esnasında finansmana söz konusu olan eve ipotek tesis ediliyor. Alacağınız evin teminatıyla birlikte ikinci bir ipotek teminatı verilmesi halinde ekspertiz değerinin tamamına kadar finansman kullanmak mümkün oluyor.

Finansman vadesi sona erene kadar konut üzerine tesis edilen ipotek sabit kalıyor. Taksitlerin sorunsuz ödenmesi ve finansman vadesinin sona ermesi halinde ise söz konusu gayrimenkule konulan ipotek kaldırılıyor. Bu işlem için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Finansmanın erken kapatılması durumunda ise banka tarafından cüzi bir tazminat talep ediliyor. Bu tazminat kalan vadesi 36 ayı aşmayan kredilerde %1, kalan vadesi 36 aydan fazla olan kredilerde ise %2 olarak belirleniyor.

Ziraat Katılım’ın sunduğu bu finansman sayesinde isteyen herkes ev sahibi oluyor. Uygun kar oranları ve uzun vadeler sayesinde geri ödemeler de bütçeyi yormuyor.