Ev almak herkesin hayali olsa da artan ev fiyatları bu hayallerin gerçeğe dönüşmesinde en büyük engellerden birisini teşkil ediyor. Bu durumda bir şekilde kiradan kurtulmayı ya da yatırım amacıyla ev almaya kararlı olan tüketicilerin yardımına ise uygun faiz oranları ile devlet bankaları yetişiyor. Uygun faiz oranlarının yanı sıra esnek ödeme koşulları ile de tüketicilere destek olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ev sahibi olmak isteyen herkese konut kredisi olanaklarını sunmaya devam ediyor. Bugüne kadar birçok kişiyi ev sahibi yapan üç devlet bankasının konut kredisi koşulları ve özellikleri!

Halkbank Konut Kredisi

Kurulduğu günden bu yana birçok müşterisine konut, taşıt ve bireysel ihtiyaç kredisi olanakları ile yardımcı olan Halkbank, şimdi de piyasanın en uygun faiz oranlarından birisini sunuyor. Kredi başvuru sürecinde kimlik belgesi fotokopisi, gelir belgesi ve alınacak konutun tapusunu isteyen Halkbank’ın ödeme koşulları ise oldukça rahat. 10 yıl vadeye kadar çekebileceğiniz kredi için belirlenen faiz oranı yalnızca yüzde 1,20. Bu koşullarda Halkbank’tan çekeceğiniz örneğin 100.000 TL tutarındaki konut kredisi için bankanın talep etmiş olduğu faiz oranı yüzde 1,20’dir. Bu faiz oranından 10 yıl vade ile alacağınız kredi için aylık taksitleriniz 1.578,80 TL olurken toplamda ödeyeceğiniz tutar 191.030,76 TL’dir.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Aynı şekilde 1,20 faiz oranı ile konut kredisi sunan devlet bankalarından birisi de Ziraat Bankası. Ziraat Bankası’ndan çekeceğiniz örneğin 100.000 TL tutarındaki konut kredisi için bankanın talep etmiş olduğu faiz oranı yüzde 1,20’dir ve buna ayrıca dosya masrafı gibi masraflar eklenir. Bu faiz oranından 10 yıl vade ile alacağınız kredi için aylık taksitleriniz 1.578,80 TL olurken toplamda ödeyeceğiniz tutar 190.707,24 TL’dir.

Vakıfbank Konut Kredisi

Vakıfbank da diğer devlet bankaları olan Ziraat ve Halk Bankası gibi konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1,20’ye indirmiş durumda. Bu faiz oranı ve dosya masrafları ile birlikte Vakıfbank’tan çekeceğiniz örneğin 100.000 TL tutarındaki konut kredisini bankaya 120 aya varan vadelerle ödeyebilirsiniz. Bu faiz oranından 10 yıl vade ile alacağınız kredi için aylık taksitleriniz 1.578,80 TL olarak belirlenirken toplamda ödeyeceğiniz tutar ise 190.818,00 TL olarak belirlenir.