Ne yazık ki son zamanlarda gıda fiyatları epeyce arttı. En temel ihtiyacı olan beslenmeyi karşılayabilmek için büyük çabalar gösteren vatandaşlar, marketlerdeki raf fiyatları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Ülkedeki çoğu vatandaş böylesine zor bir süreç yaşarken yardıma ihtiyacı olan kişiler için devlet yardım elini uzatıyor. Vatandaşlara verdiği onca yardımın arasına bir yenisini daha ekleyen devlet, vatandaşların beslenmelerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için kuru gıda yardımı sağlıyor. İçerisinde birçok ürünün olduğu bu kuru gıda yardımları birçok vatandaşın yüzünü güldürmeye devam ediyor. İşte kuru gıda yardımı ile ilgili tüm ayrıntılar!

Siz de Yararlanabilirsiniz!

Kuru gıda yardımı, vatandaşların ihtiyaçları olan gerekli besinleri alabilmeleri ve sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sürdürebilmeleri için ihtiyaç sahibi vatandaşlara tanınan bir devlet yardımıdır. Bu yardım Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanır ve vatandaşlar belirli bazı şartları yerine getirmeleri dahilinde ihtiyaçları olan yardıma başvuruda bulunarak bu yardımdan yararlanabilirler.

Kuru gıda yardım kolilerinin içinde bir mutfağın en temel ihtiyaçları olan 15 kalem besin bulunur. Bunlardan bazılar; pirinç, bulgur, salça, makarna gibi besinlerdir. Verilen yardım kolileri değişkenlik gösterebilir. Bu değişkenliğin sebebi, ihtiyaç sahibi hanede yaşayan vatandaşların sayısının farklılık göstermesidir. Kalabalık bir ailenin aldığı kuru gıda yardımı, nüfus olarak daha az bir ailenin aldığı yardımdan kilo farkıyla daha fazladır. Bu oranlar hanede yaşayan kişi sayısı baz alınarak belirlenir.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Vakıflar Genel Müdürlüğü, kuru gıda yardımı sağladığı bütün hanelere her ay düzenli olarak yardım kolileri göndermektedir. Bu koliler Vakıflar Genel Müdürlüğü elemanları tarafından hane adreslerine kadar götürülmektedir. Peki Vakıflar Genel Müdürlüğünün bu kuru gıda yardımına kimler, nasıl başvuru yapabilir?

Başvuru İçin!

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün sağladığı bu yardım Türkiye sınırları içerisinde yaşayan, devlet tarafından dar gelirli ya da yoksul olarak nitelendirilen bütün vatandaşlara verilebilmektedir. Vatandaşlar Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde bulunan ''Kuru Gıda Yardımı Başvuru Formu'' nu doldurarak yardım taleplerini Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne iletebilir ve başvurularının incelemeler sonucu olumlu kabul edilmesiyle o ay itibarıyla kuru gıda yardımlarını almaya başlayabilirler.