Kendi işini kurmak isteyenleri sevindiren haber KOSGEB’den geldi. KOSGEB 2022 yılında kendi işinin patronu olmak isteyen o kişilere tam 65.000 TL hibe desteği veriyor. Ticareti faaliyetlerin ve üretimin arttırılması, herkesin projelerini hayata geçirebilmesi amacıyla KOSGEB’in hibelerinden birisi olan 65.000 TL girişimcilik desteğinden o şartlara sahip olanlar yararlanabiliyor. KOSGEB geri ödemesiz 65.000 TL desteği kimler alabilir? 65.000 TL hibe şartları neler?

KOSGEB’den Geri Ödemesiz 65.000 TL Hibe

KOSGEB, 2022 yılında kendi işinin patronu olmak isteyen ancak sermayesi olmayan herkese hayallerini gerçeğe dönüştürme fırsatı sunuyor. Milyonlarca vatandaşın yararlanabildiği bu KOSGEB hibesi ile kendi işini kurmak isteyenler 65.000 TL tutarında geri ödemesiz olacak şekilde sermaye alabiliyor.

KOSGEB 65.000 TL Hibe Şartları Neler?

KOSGEB’in genç girişimcilere yönelik sunduğu 65.000 TL tutarındaki geri ödemesiz destekten yararlanabilmek için belirli şartların sağlanmış olması gerekiyor. Bu kapsamda KOSGEB girişimcilik destek programlarından yararlanmak isteyenlerin mutlaka belirli şartlara sahip olunması gerekiyor. Buna göre KOSGEB 65.000 TL geri ödemesiz destek ödemesinden sadece minimum %40 engellilik oranına sahip vatandaşlar ile eski hükümlüler yararlanabiliyor. Ayrıca kişinin daha önce KOSGEB hibe programlarından yararlanmamış olması da gerekmektedir.

İlk şarta uygun olan kişilerin ayrıca KOSGEB “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programını tamamlayarak, sertifikasını almış olması gerekiyor. Bununla birlikte sermaye desteği talep ettiği kendi işi için uygun bir proje hazırlaması gerekiyor. Hazırlanan projenin KOSGEB tarafından onaylanması halinde 65.000 TL hibe desteğinden yararlanılabiliyor.

65.000 TL Hibe Nasıl Alınır?

Kendi işini kurmak isteyenlere KOSGEB’in sunduğu geri ödemesiz 65.000 TL hibe programı, parçalı olarak gerçekleştiriliyor. Yani başvuruda bulunan kişilere 65.000 TL’nin 45.000 TL’lik kısmını kuruluş desteği olarak alıyor. Geriye kalan kısmın 15.000 TL’sini işletme giderlerinde kullanmak üzere ve son 5.000 TL’lik kısmı da kuruluş işlemi giderlerinde kullanmak üzere alabiliyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

KOSGEB 65.000 TL hibe programı desteği için aranan şartları sağlayan ve tüm koşulları yerine getiren kişiler programdan yararlanabiliyor. KOSGEB 65.000 TL hibe programından yararlanan kişiler daha sonraki süreçlerde KOSGEB’in sunduğu veya sunacağı, doğrudan kurulan işletmeyle ilişkili olan destek programlarından da yararlanabiliyor.