Araç sahibi olmak isteyenlere müjdeli haber: Ziraat Bankası elindeki arabaları piyasa fiyatının yarısına satışa çıkarıyor!

Bankalar bazen hiçbir belge istemeden kredi verebilecekleri gibi, gerekli gördükleri durumlarda gelir belgesi, kefil ya da teminat talep etme hakkına da sahiptirler. Özellikle yüklü miktarlardaki krediler için aracını teminat gösteren müşteriler, kredi ödemeleri sorunsuz gerçekleştiği taktirde, vade süresi sonunda banka tarafından konulan rehni kaldırabilirler.

Şayet ödemeler aksarsa banka tarafından müşteriye 90 gün yasal süre tanınır. Bu süre sonunda da ödeme yapılmamışsa kişi hakkında yasal takip başlatılır ve gecikme faiziyle birlikte bu paranın tahsilatı yapılır. Şayet tahsilat nakit olarak gerçekleştirilemiyorsa, müşteri tarafından bankaya rehni verilen araç satışa çıkartılır.

Bankalar Araç Satışını Nasıl Gerçekleştirir?

ziraat araç

Bankalar mevzuatları gereği bankacılık faaliyetleri dışında herhangi bir iş yapamazlar. Bu sebeple ellerindeki araçları da bir an önce ellerinden çıkarmak zorunda kalırlar. Bu sebeplerden ötürü araç için ekspertiz raporuyla bir muhammen bedel belirlerler ve bu bedel üzerinden aracı satışa sunarlar.

Bankalar yaptıkları işlemler karşılığında fatura yerine dekont verdiği için KDV mükellefleri arasında yer almazlar. Dolayısıyla araç satışlarında müşterilere de KDV yükü yansıtmazlar. Bu sebeple araçları piyasa fiyatının çok daha altında satışa sunarak tekliflere açarlar.

Ziraat Bankası Elindeki Araçları Piyasa Fiyatının Yarısına Satıyor!

ZİRAAT 2

Ziraat Bankası da bu sistemle elindeki araçları satışa çıkarıyor. Piyasa fiyatının çok daha altına satışa çıkan bu araçla, yeni sahiplerini bekliyor. Ziraat Bankası bu satış işlemini Intengo adlı site üzerinden gerçekleştiriyor. Bu ilanlar başka herhangi bir site veya sistemde yer almıyor.

Ziraat Bankası tarafından satışa çıkarılan bu araçları alabilmek için öncelikle siteye Intengo'ya girip inceleyerek alacağınız aracı belirlemeniz gerekiyor. Sonrasında ise en yakın Ziraat bankası şubesine giderek satış şartnamesi doldurmanız şart koşuluyor.

Teminat Yatırıp Teklif Vermek Yeterli Oluyor!

taşıt kredi ziraat

İlanlar banka tarafından belirlenen süre boyunca tekliflere açık kalıyor. Araç satış şartnamesini imzaladıktan sonra geriye yalnızca almak istediğiniz aracın muhammen bedelinin %6'sı oranında teminat yatırmak ve araca teklif vermek kalıyor. Süre içerisinde sizin teklifinizden sonra yeni bir teklif verilirse banka sizi mail ile bilgilendiriyor ve böylece yeni bir teklif vermeniz mümkün oluyor. İhaleyi kazanamamanız halinde yatırmış olduğunuz teminat iade ediliyor.

Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı! Bu Coinleri Almayanlar Çok Üzülecek, Yatırım Uzmanları x50 Yapma Potansiyeli Olan Coinleri Tek Tek Açıkladı!

Süre sona erdiğinde en yüksek teklifi veren kişi aracı almaya hak kazanıyor. Ziraat bankası almak istediğiniz araç için kredi imkanı da sunuyor. Uygun faiz ve uzun vade seçenekleriyle sunulan bu kredi sayesinde araç almak hayal olmaktan çıkıyor. Herkes kendi aracının sahibi oluyor!