Öğretmenleri tarafından taciz edilen 15 öğrenci sessiz kalmadı!

4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı! 4 Özel Banka Birlik Oldu Koşulsuz Şartsız Başvuran Tüm Vatandaşlara 180.000 TL Ödenmeye Başlandı!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay, tüm ülkeyi şoke etti. Diyarbakır'da geçen bu olayın perde arkası kan donduran cinsten. Öğretmenleri tarafından taciz edildiklerini söyleyen 15 öğrenci, bütün Diyarbakır'ı aileleri ile birlikte ayağa kaldırdı. İşte o çarpıcı olay hakkındaki tüm ayrıntılar!

Diyarbakır'da Duyanları Şoke Eden Taciz Haberi!

öğrenci

Olay Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde gerçekleşti. Dicle'nin Kocaalan Mahallesi'nde yer alan Kocaalan İlkokulun'da yaşanan cinsel taciz haberi, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nü harekete geçirdi. Yaşları 8 ila 9 arasında değişen ve kız - erkek karışık olan 15 ilkokul öğrencisi, cinsel tacize uğradıklarını ve öğretmenleri D.B.'nin onlara uygunsuz davranışlarda bulunduğunu ailelerine dile getirdiler. Öğrenciler, öğretmenleri D.B.'nin ödev kontrol etme bahanesi ile onları masasına çağırdığını, yan yana oldukları esnada cinsel tacizde bulunduğunu ve özel bölgelerine dokunduğunu anlattılar.  Bu haberi alır almaz deliye dönen ve sinirden ne yapacağını şaşıran aileler, öğrencilerin öğretmeni D.B.'yi şikayet ettiler. İlçe Jandarma Müdürlüğü'ne giden veliler, öğretmeni ve öğrencilere bulunduğu cinsel tacizi bir bir anlattılar.

Velilerin şikayetinden sonra 15 öğrenci özel olarak bir  pedagog eşliğinde sorguya alındı ve yaşadıkları bu acı olayı anlatarak ifade verdiler. Bu ifadelerden kısa bir süre sonra yakalanan D.B. hakkında gerekli olan tüm işlemler başlatıldı.

Öğretmen Başka Bir Görev Yerine Gönderildi!

okul-1

Hakkında çıkan haber ve şikayetlerden sonra hakkında soruşturma başlatılan, adli ve idari işlemlerle incelemeye alınan D.B., öğrenci velilerinin şikayetleri göz önünde bulundurularak Diyarbakır'daki görev yerinden alındı. Görev yeri değiştirilen ve başka bir okula sevk edilen D.B. hakkındaki soruşturma ve incelemeler sürüyor. Tacize uğrayan öğrenciler ise yaşadıkları travmayı üstlerinden atmaya ve eğitim hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam etmeye çalışıyor.