Özellikle yaklaşan sonbahar günlerinin özlenen lezzetlerinden birisi olan sıcak çikolata, gerek içimizi ısıtan tadıyla gerekse çikolata lezzeti ile hem biz yetişkinlerin hem de çocukların sevdiği içecekler arasında yer alıyor. Çocuklarınızla birlikte film keyfi yaparken, ya da bir arkadaşınızla hoş bir sohbetin yanında içinizi ısıtan bu güzel lezzet içinse illaki hazır paket sıcak çikolatalar kullanmak ya da bir kafeye gitmek zorunda değilsiniz. Bugünkü tarifimizde size evde kolayca uygulayabileceğiniz ve oldukça pratik ve lezzetli bir sıcak çikolata tarifi sunacağız. İşte siz ve sevdikleriniz için içinizi ısıtacak mükemmel bir sıcak çikolata tarifi, gerekli malzemeler ve yapım aşamasındaki püf noktaları!

Sıcak Çikolata İçin Gerekli Malzemeler

Bir arkadaş ziyaretinde ya da çocuklarınızın okul çıkışı için onlara içlerini ısıtacak bir sürpriz hazırlamak istediğinizde eğer sıcak çikolata yapmak isterseniz tam ad doğru yerdesiniz. Lezzetli ve pratik bir tarçınlı sıcak çikolata için öncelikle ihtiyacımız olan malzemeleri hazırlayalım. Bunun için gerekli malzemeler şu şekilde:

  • 1 su bardağı dolusu krema
  • 2 su bardağı süt
  • 150 gram çikolata ( tercihe göre bitter olabilir)
  • Yarım çay kaşığı tarçın

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş tarifimizin uygulama aşamalar ve püf noktalarına geçebiliriz.

Sıcak Çikolata Tarifinin Uygulanışı

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz malzemeleri hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş tarifimizin uygulamasına geçebiliriz. Bunun için öncelikle bir tencerenin içine süt, krema ve tarçınlarımızı verilen miktarlarda ekleyerek bir miktar ısıtalım. Ardından karışımımız kenarlardan hafif hafif kaynamaya başlayınca ocağın altını kapatalım. Ancak bu aşamaya oldukça dikkat etmeliyiz. Çünkü eğer bu aşamada çok kaynatacak olursak çikolatayı ilave etmek için birkaç dakika beklememiz gerekir. Yani kaynayan karışıma çikolatayı hemen ilave etmeyelim. Aksi takdirde bu sıcaklıkta çikolatanın formu bozulur ve sonuç olarak görüntüde de bozukluk meydana gelir.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Diğer yandan farklı bir yerde çikolatamızı benmari usulü ile eritelim ve az önce elde ettiğimiz kremalı karışıma ekleyelim. Tarçın konusunda eğer yoğun tarçın tadından hoşlanmıyorsanız temiz bir tülbent yardımıyla süzebilirsiniz. Son olarak tüm karşımı kıvam alana kadar karıştırarak servis edelim.

Afiyet olsun.