1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Diyabet Tedavisi Nasıl Olur?
Diyabet Tedavisi Nasıl Olur?

Diyabet Tedavisi Nasıl Olur?

Novo Nordisk Türkiye 97 yıllık diyabet mirasıyla, toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik Dünya Diyabet Günü iletişimi kapsamında önemli çalışmalara imza attı.

A+A-

Novo Nordisk Türkiye 97 yıllık diyabet mirasıyla, toplumsal farkındalığı artırmaya yönelik Dünya Diyabet Günü iletişimi kapsamında önemli çalışmalara imza attı. Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem, yaptığı açıklamada diyabetin tedavi için doğru karar ve aktif bir hayat ile iyi yönetilmesinin mümkün olduğunu söyledi. Diyabetin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir hızla arttığına dikkat çeken Dr. Burak Cem, diyabetin 21’inci yüzyılın en büyük sağlık sorunlarından biri olduğuna dikkat çekti

Novo Nordisk Türkiye 14 Kasım Dünya Diyabet Günü önemli bir sağlık sorunu olan diyabete dikkat çekmek ve farkındalığı artırmaya yönelik projelerini farklı mecralarda hayata geçiriyor. Novo Nordisk Türkiye, ofisinin bulunduğu Akmerkez’in mavi ışıklandırılması, diyabetcom instagram sayfasının lansmanı ve televizyonda “Diyabetle Yaşam” belgeselinin yayınlanmasını kapsayan bir çok projeyi aynı anda başlatıyor. 

 

Diyabetin doğru karar ve aktif bir hayatla iyi yönetilmesinin mümkün olduğunu söyleyen Novo Nordisk Türkiye Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Burak Cem, şu açıklamada bulundu:

“Novo Nordisk kuruluşundan bu yana diyabet tedavisinin öncüsü oldu. Bundan yüz yıl önce, bir insana Tip1 diyabet teşhisi konması adeta bir ölüm hükmü niteliği taşıyordu. Tıp tarihindeki en büyük başarılardan biri olarak kabul edilen insülinin keşfi, diyabet tedavisinde devrim yarattı ve nesiller boyu hayat kurtardı. Bu keşif, 1923 yılında Nobel Ödülü getirdi. 

 

Novo Nordisk olarak, 2021'de 100. yılını kutlayacak olan insülin mirasına sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de diyabet tedavisinin geleceğini şekillendiriyoruz. Molekül keşfetmek, üretmek artık tek başına yeterli olmuyor. Biz de bu alandaki 97 yıllık yenilikçi tecrübemizle, geleceğe yön veren tedavilere odaklanıyoruz. Akıllı insülin kalemleri başta olmak üzere, yeni dijital çözümler geliştiriyoruz.”

 

Dr. Burak Cem, açıklamasında büyük şehirlerde yaşamanın beraberinde getirdiği etkilerle diyabet hastalığının görülme riskinin arttığına ve Türkiye’nin Avrupa’daki üçüncü en yüksek diyabetli birey sayısına ulaştığına dikkat çekti. Diyabetin doğru kararlar ile iyi yönetilmesi gereken bir “durum” olduğuna ve toplumsal farkındalığın önemine değinen Dr. Burak Cem, şu açıklamada bulundu

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.