Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi! Nusret, Maçka'daki Park Hyatt Oteli İçin Tanıtım Videosu Yayınladı, Gözlükle Duşa Girdi!
Gezegenimizin karşı karşıya olduğu ekolojik sorunlara ilişkin büyük firma ve markalardan gün geçtikçe daha da artan bir şekilde doğa dostu politikalar üretiliyor. Bu uygulamalara bir yenisini ekleyen marka ise Trendyol. Trendyol, yaptığı bir açıklama ile 2050 yılında hem kendisini hem de partnerlerini karbon nötr hale getirmeyi hedefleyen bir plan açıkladı. Açıklamış olduğu planı Sürdürülebilir Etki Planı başlığı ile duyuran Trendyol, bu konuda hummalı çalışmalara başlamış durumda. İşte detaylar!

Doğa Dostu Politikalara Bir Destek de Trendyol'dan

Son zamanlarda birçok ünlü marka ve firma faaliyetlerini doğa dostu uygulamalar kapsamında gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu uygulamalardan birisi ise Türkiye'nin en büyük e-ticaret platformları arasında bulunan Trendyol'dan geldi. Trendyol, kamuoyuna yapmış olduğu bir açıklama ile "Sürdürülebilir Etki Planı" adı altında yayınladığı bir raporla gezegenin korunabilmesi için neler yapacağını teker teker anlattı. Özellikle karbon salınımının artmasının, dünya su kaynaklarının giderek azalmasının gelecek için büyük tehditler oluşturmaya başladığı günümüzde Trendyol, 2050 yılına geldiğimizde her alanda karbon nötr olmayı hedeflediğini duyurdu. Bu haliyle Türkiye'deki e-ticaret ekosistemi için bir ilke imza atan Trendyol, karbon nötr amacına ulaşabilmek için ve daha yaşanabilir bir Dünya için ambalaj yönetiminden toplumsal yatırımlara kadar birçok konuda paydaşları ile konuşmuş durumda. An itibariyle 2.000'den fazla paydaşı olan Trendyol tüm bu raporu Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları raporundan yararlanarak oluşturduğunu da açıkladı.

Trendyol Sıfır Atık Sertifikasına Başlıyor!

Trendyol'un açıklamış olduğu raporla birlikte bir yandan da 2023 yılı sonuna kadar geri dönüştürülebilir ambalaj oranını yüzde 70'e çıkarmayı hedeflerken 2025 yılı sonunda ise tüm lojistik operasyon tesislerinin sıfır atık sertifikalı olacağını açıkladı. Bu arada şirket ayrıca yaptığı ürünleri de irdeleyerek 2030 yılına gelindiğinde kendine ait ürünlerin yüzde 20'sinin yüzde 100 oranda sürdürülebilir malzemelerden imal edilmiş olmasını da hedefleri arasına koymuş durumda. Ve sonuç olarak Trendyol kamuoyuna duyurmuş olduğu rapor ile, şirketin karbon nötr planları için ilk hedeflerini 2040 yılı olarak belirlediklerini de ifade etti. Hatta 2050 yılında ise şirketin tüm değer zincirlerinin sürece dahil edilmiş olması beklentiler arasında.