İstanbul'un Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe semtinde dün saat 19.00 sularında meydana gelen patlama 3 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuş ve patlama yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi sayesinde söndürülebilmişti. 3 kişinin hayatını kaybettiği bu patlama ile ilgili ise bugün yeni bir gelişme yaşandı. Emniyet güçlerinden alınan bilgiye göre söz konusu soruşturma İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülecek. İşte detaylar!

Patlamayı Terör Suçları Bürosu İnceleyecek

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde 3 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan patlama ile ilgili bugün yaşanan bir gelişmeye göre, soruşturmayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu'nun yürüteceği açıklandı. 3 katlı bir binanın 2'inci katında meydana gelen patlama sonrasında binada 3 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi de yaralanmıştı. Olayla ilgili yürütülen soruşturmanın ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütüleceği gelen bilgiler arasında.

Söz konusu patlama hakkında ilk açıklamalardan birisini gerçekleştiren İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, patlamanın doğalgaz nedeniyle meydana geldiğini bildirerek 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bir açıklama yaparak patlamanın doğalgaz kaynaklı olmadığını söylemiş ve açıklamasında "İstanbul Fikirtepe’deki 3 katlı binada patlama nedeniyle çıkan yangın kontrol altına alındı. İlk tespitlerimize göre patlama doğalgaz kaynaklı değil. Maalesef yangında can kaybı da var. Olayın nedeni Emniyet Teşkilatımızın raporu ile netleşecek" ifadelerini kullanmıştı.

Hatay'daki Olaya Atıf

Son olarak Yeniçağ Gazetesi yazarı Mehmet Faraç da ortaya oldukça ilginç bir iddia attı. Faraç iddiasında; "Kadıköy'ün göbeğinde bir binada ardı ardına patlamalar yaşanıyor. İstanbul Valisi doğalgaz diyor, İBB başkanı aksini söylüyor. Üstelik söz konusu binada doğalgaz olmadığı öne sürülüyor! Ne patladı peki, binada yabancılar mı vardı, Hatay'da olduğu gibi patlayıcı mı üretiyorlardı?" ifadelerini kullandı.

Binada yaşanan patlamanın ardından yapılan soğutma ve arama çalışmalarında yaralı A.K'nin 68 yaşındaki babası M.K ile 10 yaşındaki kızı N.K ve henüz kimliği tespit edilemeyen bir kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Son olarak Kadıköy Fikirtepe'de yaşanan söz konusu patlama ile ilgili başlatılan soruşturmanın, terör şüphesi nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütüleceği açıklandı.