Katar'da tartışmalarla başlayan 2022 Dünya Kupası, yine tartışmalarla devam ediyor. Hatırlanacağı üzere Katar, 'Saygınızı Gösterin!' sloganı ile aslında yurt dışından gelecek olan taraftarlara giyecekleri kıyafetler konusunda adeta bir deklarasyon yayınlamıştı. Çokça tartışılan açıklamalar Dünya Kupası'nın başlaması ile birlikte artık daha da sıcak bir gündem haline gelmeye başladı. 2014 ve 2018 Dünya Kupalarında Hırvatistan'ı Ivana Knoll, 2022 Dünya Kupasında da takımının yanında yerini aldı. Hırvatistan'ı desteklemek için Katar'a giden ünlü model Ivana Knoll, tribünlerin en seksi taraftarı oldu. Cesur kıyafetleriyle tüm dikkatleri üzerine toplayan Knoll, Katar'ın kıyafet uyarıları konusunda sınırları zorladıkça tartışmalar büyüyor. Son olarak Knoll için hapis cezası verilmesinden korkuluyor. İşte haberin detayları!

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Öyle Kıyafetim Yok

2022 Dünya Kupası'nda Hırvatistan'ı destekleyen ünlü model Ivana Knoll, son günlerde Dünya Kupası'nın en tartışmalı konuları arasında yer alıyor. Hırvatistan ile birlikte Katar'a giden ve tribünlerin en seksi taraftarı olan Ivana Knoll, giydiği cesur kıyafetlerle dikkatleri üzerine topluyor. Katar'daki kıyafet kurallarını zorlayan Knoll için, tepkiler yağarken diğer yandan da destek mesajları yağmaya devam ediyor. Sosyal medyanın da dikkatinden kaçmayan Hırvat taraftar Knoll için, "Katar 2022 Dünya Kupası'nın en seksi taraftarı" yakıştırması yapıldı. Sporla her daim iç içe olan Ivana Knoll, Katar'ın uygulamak istediği kıyafet düzenlemesi hakkında da bir açııklama yaptı. Konu hakkında konuşan Knoll, "Katar'da düzenlenecek Dünya Kupası'nın bize bazı özgürlükler tanıyacağını ve herhangi bir kısıtlama olmayacağını düşünüyordum. Sonra kuralları duydum ve şok oldum. Kıyafet yönetmeliği omuzları, dizleri, göbeği ve her şeyi göstermeyi yasaklıyor ve bende her şeyi kapatacak kıyafet yok" dedi.

Tutuklanabilir!

Katar'da oynanan 2022 Dünya Kupası'na takımı ile birlikte katılan ve tribünlerde giydiği kıyafetlerle bazı Katarlıların eleştirilerine maruz kalan Ivana Knoll için, giydiği kıyafetler nedeniyle hapis cezası alabileceği iddiası üzerine konuşuluyor. Giymiş olduğu kıyafetleri nedeniyle Ivana Knoll'a tutuklanma riski olup olmadığı sorulduğunda ise ünlü model, "Böyle bir şeyden asla korkmam" yanıtını verdi. Hırvatlar ise modellerinin böyle bir ceza ile karşı karşıya kalmasından endişe ederek bir an önce ülkesine dönmesi gerektiğini düşünüyorlar.  Knoll ise tüm bunların yanı sıra kendisine gelen, "Katar'da kurallara uymak zorundasın. Bu kültüre saygısızlıktır. Burası Müslüman bir ülke" mesajlarının ardından bir açıklama yaparak "Felaket bir Dünya Kupası. Tarihin en kötü organizasyonu" dedi.