Canınız pasta istediği zamanlarda tek çarenizin pastaneye gidip pasta almak olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsanız. Bugün sizlere günün her saatinde, canınız her çektiğinde yapabileceğiniz son derece basit ve pratik bir pasta tarifinden bahsedeceğiz.

Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

3 Malzemeli Pasta Tarifi Malzemeleri

3 malzemeli pasta tarifimizin uygulama şekline ve püf noktalarına geçmeden önce tarifimiz için gerekli olan malzemeleri sıralamakta fayda var. Bunun için gerekli olan malzemeler şu şekilde:

  • 1 paket sade ve 1 paket kakaolu petibör bisküvi
  • 2 paket kremşanti
  • 1,5 su bardağı süt
  • Islatmak içinde; yarım bardak süt

Tüm bu malzemeleri hazırladıktan sonra sıra geldi 3 malzemeli pasta tarifimizin yapım aşamalarına.

3 Malzemeli Pasta Tarifi

Acil bir misafiriniz geleceği zaman, sevdiklerinize sürpriz yapmak istediğinizde ya da canınız sadece pasta istediğinde pratik bir şekilde 3 malzemeli pasta yapabilirsiniz. Bunun için yukarıda sıralamış olduğumuz malzemeleri hazırladıktan sonra artık yavaş yavaş tarifimizin uygulanışı ve püf noktalarını açıklamaya başlayabiliriz. Bunun için öncelikle derin bir karıştırma kabı içerisinde ilk olarak krem şantimizi hazırlayarak işe başlayalım. Krem şantimizi hazırlamak için derin bir karıştırma kabının içine 2 su bardağından biraz az miktarda süt koyarak üzerine de krem şantimizi dökelim. Ve krem şantiyi koyuluncaya kadar güzelce çırpalım. 3 yemek kaşığı kadar krem şantiyi sıkma torbamıza koyarak soğuyup kıvam alması için dolaba kaldıralım. Diğer yandan başka bir kaba bisküvilerimizi ıslatmak için 1 su bardağı süt koyalım. Yanına pastamızı yapacağımız tabağımızı koyduktan sonra bisküvimizi alıp ıslatıp üzerine krem şanti koyalım. Sonra bir bisküvi daha ıslatıp krem şantinin üzerine koyalım ve onun üzerine de krem şanti koyalım. Ve dikey bir şekilde pasta tabağımıza yerleştirelim. Sonra tüm bisküviler bitene kadar bir bisküvi bir krem şanti koyarak tüm bisküvileri bitirelim. Kalan krem şantiyi pastamızın üzerine düzgün bir şekilde sürerek spatula ile düzeltelim. Diğer yandan başka bir kap içerisinde kalan bisküvilerimizi elimizle ufalayarak pastamızı süslemek için hazırlayalım. Ardından önce pastanın yanlarını sonra da üst kısmını bisküvi parçalarımızla süsleyelim. Dolapta dinlenen krem şantiyi de alarak pastayı dilediğimiz şekilde şekillendirelim.

Şimdiden afiyet olsun!