İrem Derici, geniş kitlelerin karşısına ilk kez fenomen yarışma "O Ses Türkiye" ile çıktı. Yarışmada kayda değer bir başarı elde edemese de uzun vadede kazanan o oldu. 2012'de başladığı müzik kariyerinde hemen dikkati çekti ve "En İyi Çıkış Yapan Solist" ödüllerini topladı. Sadece 2-3 yıl içinde de o törenlerin starı olarak gecenin showunu hazırlayan isim oldu! Bu kadar hızlı yükselmesinde hem yeteneğinin hem de deli gibi çalışmasının etkisi vardı. Pandemi döneminde bile üretkenliği azalacağına arttı, düşünün. Ama onu rakiplerinden asıl ayıran şey kendi olması ve olağanüstü dürüstlüğüydü!

Dobralıkta Bir Marka

İrem Derici-2

İçi dışı bir olan İrem Derici, kariyerinde ilerledikçe temkinli olmayı tamamen bıraktı. Artık canı ne isterse onu yapıyor ve kimseyi umursamıyor gibi görünüyor! Bu umursamaz tavrı, dürüstlüğü ve starlığa oynamak yerine kendisi gibi olması da onu daha popüler hale getiriyor. Demek ki, yıldız olmak için kendini ulaşılmaz bir kozaya hapsetmeye ve ağır bir imaj çizmeye gerek yokmuş!

İrem Derici-3

Merve Dizdar ve Birkan Sokullu'dan Olay Yaratan Masumlar Apartmanı Paylaşımı: "Sabrınız İçin..." Merve Dizdar ve Birkan Sokullu'dan Olay Yaratan Masumlar Apartmanı Paylaşımı: "Sabrınız İçin..."

Öte yandan, ünlüler camiasında İrem Derici gibi pek kimse olmadığı ve herkes temkinlilikten öldüğü için magazin muhabirleri de ünlü şarkıcının peşini bırakmıyor. Sonunda, sahilde dolaşmasından bile tuhaf bir haber çıkarmayı başardılar!

Olay Yaratan İtiraf

İrem Derici-1

İrem Derici, yakın arkadaşı Cem Belevi'yle aşk yaşadığı iddialarına, "Arkadaşımla tatile gitmem tuhaf bir şey mi? Yeni bir şey olursa söylerim. Yaz bitmeden skandal yaratmak istiyorum. Özledim, skandal özledim." diyerek muhabirlerle dalga geçti. Muhabirler de skandal peşine düşüp İrem Derici'nin mayosunun yırtıldığını iddia etti.

İrem Derici

Ama bu düşük profilli "skandal" İrem Derici'ye az gelmiş olmalı. "Yok ya, yırtık değil. Kıçıma bir şey yapışmıştı." demesi sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü!