Yorgun, stres dolu ve koştur koştur geçen bir günün ardından belki de hepimizin tek hayali eve gelip sıcacık bir duş alarak huzurla dinlenmek olsa gerek. Hal böyle olunca da neredeyse her gün alınan duşlar nedeniyle banyolarımız en sık temizlememiz gereken alanlar oluyor. Banyo temizliği ise gerçekten de itiraf etmek gerekirse evin en zor alanları. Hele bir de o duşakabin temizliği! Banyonun çok havadar olmaması, duşakabinlerde sürekli meydana gelen kireçlenmeler ve kirler belki de bizi temizlik konusunda en çok zorlayan konular. Ama sizler için harika bir haberimiz var. Şimdi anlatacağımız yöntemleri uygulayarak siz de duşakabinlerinizi kolaylıkla temizleyebilir hatta parlatabilirsiniz. İşte pratik duşakabin temizleme yöntemleri!

Her Derde Deva Sirke ile Temizlik

Mutfaklarımızda kullandığımız sirke artık ev temizliğinde de birçok alanda adından bahsettiren bir ürün diyebiliriz. Ve şimdi de duşakabinlerinizin temizliğinde size yardımcı olacak. bunun için öncelikle derin bir temizleme kabına bir miktar doğal sirke koyarak temizleme bezinizle duşakabinlerinizi silebilirsiniz. Ardından duşakabininizi duru su ile sildikten sonra kurulamanız yeterli. Sonuç olarak çok kısa bir zaman içinde inatçı su ve kireç lekelerine veda edebilirsiniz.

Karbonat ve Sirke ile Temizlik

Duşakabin temizliğinde sirkeden yardım alabileceğinizi biraz önce açıkladık. Peki ya etkiyi ikiye katlamak isterseniz ne yapmalısınız? Bunun için küçük bir kap içine bir fincan karbonat koyduktan sonra bu karbonatı hamursu kıvama getirecek kadar üzerine doğal sirke ekleyin. Ardından elde etmiş olduğunuz karışım tamamen homojen bir hale geldikten sonra bir sünger yardımıyla temizlemek istediğiniz bölgeye sürün ve 15 dakika kadar beklettikten sonra iyice yıkayıp kurulayın.

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Su ve Tuz Birleşimi ile Mineral Engelleyici Yöntem

Duşakabin temizliği yaparken kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de su ve tuz karışımı. Bu karışım sayesinde uzun süre nemi içinde hapseden ortamlarda meydana gelecek bakteriler gibi mineraller de sağlık için tehlikeli. Ve en az su lekeleri kadar inatçı olan mineralleri temizlemek için tuz ve su karışımından yararlanabilirsiniz. Bunun için bir kap içinde yeteri miktardaki tuz ve suyu, şikayetçi olduğunuz lekeli bölgelere uygulayabilirsiniz.