Ev temizliğinde belki de en çok önem verdiğimiz ve hijyen sağlamak için azami dikkat ettiğimiz alanlardan birisi de banyo temizliği. Banyomuzun temizliğini sağlama konusunda ise en zorlandığımız alanlar duşa kabin camları. Sürekli ıslak bir mekan olmasından kaynaklı olarak oluşan kireç lekeleri gerçekten de temizlemekte bizi en çok zorlayan alanların başında geliyor. Peki ama bu alanları daha kolay ve pratik bir şekilde temizleme şansımız yok mu? İşte bu soruya cevap arayanlar için duşa kabin camlarını temizleme yöntemleri ve detaylar!

Duşakabin Temizliğinde Püf Noktaları

Banyo temizliğinde hepimizi en çok zorlayan alanlardan birisi olan duşa kabinlerimizi temizlemek için püf noktalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Banyoların pencere havalandırmalarının olmaması ya da sınırlı olmasından dolayı, bu alanları temizlerken çok fazla kimyasal içerikli ürün kullanmamak gerekir. Bunun yanı sıra aşırı kimyasal içerikli ürünler fayanslarda ve camlarda deformelere neden olabilir.
  • Duşa kabin camlarını temizledikten sonra kesinlikle ıslak bırakmamalısınız. aksi takdirde camlarda lekelenmeler meydana gelir.
  • Duşa kabin camlarınızı çek pas yardımıyla kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
  • Banyonuzu sık sık temizleyerek kir ve su lekelerinin oluşumunu daha baştan engelleyebilirsiniz.

Duşakabin Temizliğinde Kullanılabilecek Ürünler

Duşakabin camlarınızın daha kolay temizlenmesi ve ışıl ışıl bir görünüm kazanmaları için aşağıda önereceğimiz ürünleri kullanabilirsiniz.

Cam Temizleyici

Duşakabin camlarınızın temizlenmesinde kullanacağınız cam temizleyiciler, bu alandaki kir ve su lekelerinin daha kolay temizlenmesini sağlar.

Çamaşır Deterjanı

Çamaşır deterjanınızla duşakabin camlarınızı temizlediğinizde su ve kireç lekelerinden kolaylıkla kurtulabileceğinizi göreceksiniz. Bunun için yapmanı gereken tek şey sıcak suyun içine çamaşır deterjanı eklemek ve ardından duşa kabin camını silmek. Bu işlemin ardından 10 dakika kadar bekleyin ve duşakabin camlarınızı bol suyla yıkayın.

Karbonat

Duşakabin camlarınızın temizliğinde kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise karbonat. Bunun için öncelikle bir kovanın içine sıcak su ve karbonat koyarak bir sünger yardımıyla duşa kabin camlarınızı silebilirsiniz. Üstelik de bu şekilde camları sildikten sonra ayrıca durulamanıza gerek yok. Ancak su lekesi olmaması için kurulama yapmayı ihmal etmeyin.

Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti! Van'da Yaşayan 9 Yaşındaki Mete Durna, Köpek Saldırısı Sonucu Hayatını Kaybetti!

Cif

Duşakabin temizliğinde yararlanabileceğiniz en iyi deterjanlardan birisi de Cif. Bunun için bir poşete bir miktar cif dökerek duşa kabin camlarınızı iyice ovalayın ve ardından duruladıktan sonra bir bez yardımıyla kurulayın.