Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor Herkesin Dört Gözle Beklediği Kara Kış Kapıda! Türkiye 'İzlanda Soğukları'nın Etkisi Altına Giriyor

Yaşam alanlarına konfor getiren ürünlerden birisi olan duşakabinler, her evde tercih ediliyor. Daha rahat ve daha konforlu bir şekilde banyo fırsatı sunan duşakabinler, banyo dekorasyonlarının temel yapı taşlarından birisi haline geldi. Ancak ev hanımları için duşakabin temizliği genellikle oldukça zahmetli ve sıkıntılı bir süreç olabiliyor. İşte duşakabin temizliğini kolaylaştıracak ve 5 dakikada yapılabilecek o yöntem!

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Banyonuzdaki duşakabini temizlemek istediğinizde doğru yöntemlerle, doğru ürünleri kullanmanız çok önemlidir. Bu şekilde hem arzuladığını %100 hijyenikliği sağlayabilir hem de çok fazla yorulmazsınız. Duşakabinde birikmiş olan kireçler, tortu ve küf lekelerini dahi çok hızlı ve çok kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz.

Duşakabini sadece 5 dakika içerisinde %100 hijyenik ve parlak bir hale getirebilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için her evde bulunan tamamen doğal ürünlerden de yararlanabilirsiniz. İşte 3 adımda duşakabini 5 dakikada temizlemeyi sağlayan yöntem!

Duşakabin Cam ve Plastiklerine Sirke

Duşakabinde özellikle cam ve plasik bölgelerde su, kireç lekeleri ile bakteri oluşumları meydana gelir. Bu yüzeylerde meydana gelen lekelenme ve bakteri oluşumları hem estetik sorunlar hem de sağlık riskleri meydana getirir. Bu kısımları temizlemek için saf sirke ve karbonatı bir kap içerisinde karıştırdıktan sonra yüzeye uygulamanız yeterlidir. Macun kıvamında hazırladığınız karışımı bir sünger yardımıyla duşakabinde ilgili yüzeylere sürüp, 20 dakika kadar bekleyin. Bekleme süresi sonunda bol suyla yıkadığınızda parlak ve %100 hijyenik bir görünüm elde edeceksiniz.

Fayans Küflerine Önlem

Çok sık ıslanmasından mütevellit banyodaki fayanslarda ciddi bir küflenme ve buna bağlı lekenmeler meydana gelebiliyor. Son derece kötü bir görüntü ortaya çıkarttığı gibi sağlık riski de yaratmaktadır. Bu yüzden göz ardı etmeden çözüm sağlamalısınız. Bunun için 1 kova su içerisine;

  • Sirke (1 bardak)
  • Amonyak (1 bardak)
  • Soda (Yarım Bardak)

Ekleyin. Daha sonra yine sünger ile fayanslara uygulayın. Bir süre sonra bol suyla yıkayıp, tamamen kurulayın.

Duş Başlığı Temizliği

Duşakabindeki temizliği en zor yerlerden birisi de duş başlığı ve duş teknesidir. Yoğun kireçlenme meydana gelen bu alanları temizlemek için sıcak suda bekletme yapabilirsiniz. Ayrıca sirkeli ve amonyaklı bir suda tercih edebilirsiniz. Bu şekilde duşakabininiz son derede temiz ve aynı zamanda parlak bir görünüme kavuşur.