Ev temizliğinde belki de birçok kişinin en çok zorlandığı alanların başında banyo temizliği gelir. Gerek ortamın havalandırma sorunu nedeniyle gerekse su ve kireç lekelerinin zor temizlenmesinden kaynaklı olarak banyo temizliği gerçekten de en zor yerlerden birisidir. Fakat diğer yandan da ev temizliğinde hijyen ve sağlık açısından en önemli alanlardan birisidir. Lavabo, klozet, duşakabin gibi alanların belirli aralıklarla temizlenmesi hem kendimizin hem de birlikte yaşadığımız sevdiklerimizin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Diğer yandan özellikle duşakabin camlarında oluşan su ve kireç lekeleri hemen hemen hepimizin başının derdi diyebiliriz. Bu nedenle bu yazımızda sizler için oldukça pratik bir duşakabin temizleme yöntemi ve karışımından bahsedeceğiz. İşte duşakabin temizliğinde pratik çözüm!

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Banyo Temizliği

Ev temizliği yaparken belki de birçoğumuzun en zorlandığı bölüm banyo temizliği olsa gerek. Hem evin en dar alanları olması nedeniyle hem de havalandırma sorunu nedeniyle banyoların temizliği diğer bölgelere göre hep daha zor olur. Bu zorluklara bir de ıslak alanlar olması nedeniyle inatçı su ve kireç lekeleri eklenince iş iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Banyo temizliği denilince su ve kire lekelerinin en yoğun olduğu yerler ise duşakabin camları tabi ki. Ancak her şeyde olduğu gibi duşakabin temizliğinde de işimizi kolaylaştıracak birtakım püf noktaları var elbette. Öncelikle duşakabin camlarınızın pırıl pırıl parlaması için belirli aralıklarla bu alanın temizlenmesine dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü sürekli ıslak bir alan olan duşakabinler suyla sürekli temas halinde olmasından dolayı su ve kireç lekelerine en çok maruz kalan yerler. Dolayısıyla bu lekeler üst üste birikmeden kısa aralıklarla bir temizlik rutini gerçekleştirmeniz son derece önemli.

Duşakabinleriniz Pırıl Pırıl Olsun

Duşakabinlerinizin ilk günkü gibi pırıl pırıl parlayabilmeleri için öyle saatlerce uğraşmanıza hiç gerek yok. Bunun için derin bir silme kabına yarım çay bardağı kadar bulaşık parlatıcısı, yarım çay bardağı beyaz sirke ve yarım çay bardağından biraz fazla bulaşık deterjanını karıştıralım ve duşakabinimizi köpükleyelim. Ardından iyice durulayalım ve son olarak kurulayalım. İşte size ilk günkü parlaklığında bir duşakabin. Hem de ovalamadan ve uğraşmadan...