Evlerimizin duvarlarında oluşan çivi delikleri konusunda estetik olarak birçoğumuz rahatsızlık duyuyoruz. Peki ama duvardaki bu istenmeyen çivi izleri konusunda yapılabilecek yöntemler var mıdır? İşte sizler için duvardaki çivi izlerini ortadan kaldırmak için uygulayabileceğiniz bazı basit yöntemler!

Çivi İzlerine Karşı Mücadele

Duvarda bulunan çivi izlerini ortadan kaldırmak için uygulanabilecek olan yöntemlere geçmeden önce çiviyi duvardan sökerken bazı hususlara dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatalım. Bunun için çiviyi doğru bir şekilde duvardan sökmeden önce yamultmadan çıkartmaya dikkat etmemiz gerekiyor. Patatesleri doğru bir şekilde duvardan çıkartmak için kerpetenden yardım alabilirsiniz. Kerpetenle duvarda bulunan çiviyi düzgün bir şekilde çıkartabilmek için çiviyi duvardan dik olarak sökmeniz gerekiyor. Hatta eğer duvarda bulunan çivinizi eğer kerpeten kullanarak sökmeyi planlıyorsanız duvarla kerpeten arasında bir mukavva koyarsanız bu durumda duvara daha az zarar verirsiniz. Böylelikle duvarınızın daha az zedelenmesine neden olabilirsiniz. Bunun yanı sıra çiviyi çıkarma işlemini uygulamadan önce bir karton ve çivi içerisinde bulunacak şekilde kartonu duvara yapıştırmadan sökmeye çalışalım. Böylelikle duvar herhangi bir şekilde zarar görmeden yada boyası herhangi bir şekilde zarar almadan çivinizi çıkartabilirsiniz. Çivinizi sökerken aynı zamanda yavaşça esneterek ve sağa sola çevire çevire bükmeden çıkartabilirsiniz.

Çivi İzini Kapatmak İçin Yapılabilecek Olanlar

Duvarda bulunan çivi izlerinden kurtulmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden birisi çivi deliği izini kapatmak için duvardaki tozu ıslak bir sünger yardımıyla temizlemek. Bunun için öncelikle nalburdan birer alçı ve zımpara kağıdı almanız gerekiyor. Bunun ardından parmağınızla dairesel hareketler yaparak hafif su yardımıyla macun şeklinde karıştırmanız gerekiyor. Ardından bir spatula yardımıyla yüzeydeki çivi deliklerini yedire yedire kolayca kapatabilirsiniz. Eğer çivi delikleri çok küçük ise bu durumda bu bölgeyi elinizle de kapatabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz alçıyı parmak uçlarınızla yavaş yavaş delikleri doldurabilirsiniz. Alçı kuruduktan sonra ise zımpara ile hafifçe dairesel hareketler yapabilirsiniz. Ardından zımparanın bıraktığı tozları nemli bezle alarak kurumaya bırakabilirsiniz. Ardından elinizde aynı renk boya varsa sürebilirsiniz.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Siz de bu yöntemlerinden birisini kullanarak duvardaki çivi izlerinden kolayca kurtulabilirsiniz.