Bitmek bilmeyen acil harcamalar için bankadan kredi çekmek isteyenlere gelir belgesi şartıyla karşılaşıyor. Ancak ev hanımları veya gelirini belgelendiremeyen çalışanlar ya da öğrenciler için gelir belgesi gösterme şansı bulunmuyor. Bu durumda da vatandaşlar kredi kullanmakta güçlük yaşayabiliyor. Bu tip durumda olan vatandaşlar için müjde ise bazı bankalardan geldi. O bankalar gelir belgesiz kredi veriyor. İşte 2022 yılında gelir belgesiz kredi veren bankalar!

Gelir Belgesiz Kredi Kullanılabilir Mi?

Bankacılık sektöründe tüketicilerin kredi kullanmalarında bazı değerlendirmeler gerçekleştiriliyor. Tüketicinin kullanacağı krediyi ödeme potansiyeline yönelik bu değerlendirmelerde kredi notu ve gelir belgesi gibi kriterler inceleniyor. Bu kapsamda kredi notu yüksek olsa da gelirini belgelendiremeyen veya ev hanımı olan kişiler için bankadan kredi çekmek çok zorlu olabiliyor. Böyle bir durumda ise gelir belgesiz kredi kullanmanın mümkün olup, olmadığı merak ediliyor. Türkiye’de bazı bankalar gelir belgesiz kredi kullanımına destek veriyor. İşte gelir belgesiz kredi veren bankalar!

Akbank Gelir Belgesiz 40.000 TL Kredi

Akbank tarafından dijital bankacılık altyapısıyla sunulan yeni ihtiyaç kredisi kampanyasında 40.000 TL’ye kadar limitli kredi kullanılabiliyor. Üstelik Akbank ihtiyaç kredisi gelir belgesiz olarak da kullanılabiliyor. 40.000 TL limitli kredi kullanımı için gelir belgesi veya kefil talep etmediği gibi tam 36 ay vade desteği ve kişiye özel düşük faiz oranları sunuluyor. Böylelikle gelir belgesi olmadan da Akbank’tan ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor.

TEB Gelir Belgesiz 100.000 TL Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası(TEB) tarafından da gelir belgesi olmadan kredi kullanım imkanı sunuluyor. TEB tarafından sunulan gelir belgesiz kredi desteğiyle tüketiciler gelir belgesi göstermeden tam 100.000 TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyaçları için kredi kullanabiliyor. Üstelik 50.000 TL’ye kadar 36 ay vade, 50.001 TL ile 100.000 TL arasına ise 24 ay vade seçimi şansından da yararlanabiliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

Enpara Gelir Belgesiz 50.000 TL Kredi

Türkiye’nin dijital bankası Enpara, tüm müşterilerine gelir belgesiz kredi kullanma şansı sunuyor. Enpara tarafından açıklanan yeni ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında 50.000 TL’ye kadar düşük faiz oranları, esnek ödeme planı seçenekleri ve 36 ay vade desteğinden yararlanılabiliyor.