Türkiye ekonomisinde yaşanan dalgalanmalar, son yıllarda yardıma muhtaç kişi sayısında ciddi artışlar yaşanmasına neden oluyor. Artan hayat pahalılığı karşısında geçinmekte zorlanan vatandaşlar için devletten maddi destekler geliyor. Bu desteklerden birisi de ihtiyaç sahibi çocuklu hanelere geldi. Devlet ihtiyaç sahibi çocuklu hanelerde yaşayan vatandaşlara 900 TL ödeme yapacağını açıkladı. Peki vatandaşlar 900 TL için başvuruyu nereye ve nasıl yapacak? İşte detaylar!

Devletten 900 TL Destek Ödemesi

Devlet, ihtiyaç sahibi olan ve geçinmekte zorlanan çocuklu ailelerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için maddi destek sağlayan, destek programları sunuyor. Bu programlardan birisi olan çocuklu ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik 900 TL’ye kadar nakit destek ödemesi de bulunuyor. Çocuklu ihtiyaç sahibi hanelere yönelik olarak yapılan bu destek sayesinde hem hane bütçesine katkı sağlanması hem de çocukların eğitim başta olmak üzere tüm giderlerinin karşılanabilmesi hedefleniyor.

Devlet tarafından yapılan destek ödemesi 500 TL ile 900 TL aralığındadır. Çocuklu ihtiyaç sahibi haneler için yapılan destek ödemesi çocuk başına gerçekleştirilmektedir.

Devletten Ne Kadar Destek Ödemesi Alınabilir?

İhtiyaç sahibi olan ve çocuk sahibi olan vatandaşlar için devletten 500 TL ile 900 TL aralığında destek ödemesi gerçekleştiriliyor. Bu destek ödemeleri çocuk başına gerçekleştirilmektedir. Devlet ihtiyaç sahibi vatandaşların ilköğretim’den üniversiteye kadar olan çocuklarının olması durumunda 900 TL’ye kadar nakit destek ödemesi yapıyor. Bu kapsamda çocuk başına yapılan destek ödemeleri çocuğun eğitim gördüğü seviyeye göre de değişiyor. Buna göre devlet ihtiyaç sahibi hanelerde okul öncesi her çocuk için 500 TL, ilköğretimdeki her çocuk için 750 TL, ortaöğretimdeki her çocuk için 800 TL ve üniversitedeki her çocuk için 900 TL olacak şekilde ödeme yapıyor.

Yatırımlarını Altın ve Dolara Yapmak İsteyen Kişilere Son Dakika Uyarısı Geldi, Paranızı İkiye Katlayabilirsiniz! Yatırımlarını Altın ve Dolara Yapmak İsteyen Kişilere Son Dakika Uyarısı Geldi, Paranızı İkiye Katlayabilirsiniz!

Vatandaşlar, devletin sunduğu çocuk yardımı desteğinden yararlanabilmek için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın illerde bulunan müdürlüklerine veya Kaymakamlıklara ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na(SYDV) şahsen başvuru yapması gerekiyor. Başvuruların değerlendirilmesinden onaylanan kişiler verdikleri iletişim numaraları üzerinden bilgilendirme sağlanıyor.