Ekonomik koşulları nedeniyle acil harcamalarında nakit ihtiyacı oluşan bankaların kredilerine başvuruda bulunuyor. Ancak yüksek tutarlı kredi limitleri veya düşük kredi notu durumunda bankadan kredi çekebilmek normal koşullarda zorlu olabiliyor. İşte bu noktada 2022 yılında Vakıfbank tarafından sunulan ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyası sayesinde kredi limiti yüksek veya kredi notu düşük olması fark etmeksizin kolayca kredi kullanılabiliyor. Peki Vakıfbank ipotekli kredi şartları neler? İpotekli ihtiyaç kredisi nasıl kullanılır?

Vakıfbank’tan İpotek Karşılığında İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin kamu bankası Vakıfbank tarafından sunulan ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyasından tüm vatandaşlar yararlanabilmektedir. İhtiyaç kredisi kullanımı için ipotek gösterebileceği üzerine kayıtlı bir gayrimenkul bulunan herkes Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisine başvuru yapabiliyor. Vakıfbank’ın ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyası özellikle yüksek tutarlı nakit ihtiyaçları için yapılmak istenen kredi kullanımları için fayda sağlıyor. Bununla birlikte Vakıfbank, düşük kredi notu olduğu için bankadan kredi çekmekte zorlanan vatandaşlarında ipotek göstererek, kolayca kredi kullanabilmelerine yardımcı oluyor.

Vakıfbank İpotekli Kredide 36 Ay Vade Desteği

Vakıfbank’ın yüksek tutarlı kredi limitleri ve düşük kredi notu durumlarında kolayca kredi kullanabilme imkanı sunan ipotekli ihtiyaç kredisinde tam 36 aya varan vade desteği bulunuyor. 36 aya varan vade imkanının bulunduğu ipotekli ihtiyaç kredisinde ayrıca aylık ve 3 aylık dönem veya değişken taksit gibi farklı ödeme planı seçenekleri de sunuluyor. Böylelikle vatandaşların gelir koşullarına uygun şekilde zorlanmadan kredi taksitlerini ödeyebilmelerine yardımcı olunuyor.

36 ay vade seçimleri 50.000 TL’ye kadar yapılabiliyor. 50.001 TL ile 100.000 TL arasında 24 ay vade ve 100.001 TL üzerinde ise 12 ay vade seçimi yapılabilmektedir. Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisinde düzenli gelir belgelendirmesinin yanı sıra ipotek gösterilecek gayrimenkulün mutlaka başvuru sahibinin üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Bu şartlara sahip olanlar en yakın Vakıfbank şubesine giderek, şahsen başvuruda bulunabiliyor. Söz konusu ipotekli ihtiyaç kredisinde kredi limiti ise ipotek gösterilecek gayrimenkul için belirlenecek ekspertiz bedeli üzerinden belirlenir. İpotekli ihtiyaç kredisi kampanyasından Vakıfbank ticari müşterileri ise yararlanamamaktadır. Çünkü ihtiyaç kredisi kampanyası bireysel Vakıfbank müşterileri için geçerlidir.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi