İstanbul Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım geçiş sisteminde kullanılan İstanbulkartın, sürekli yeni işlevler kazanmasını sağlayacak bir yaklaşım sergiliyor. Milyonlarca kişinin her gün kullandığı İstanbulkartın, büyük potansiyelinin farkında olan İBB, sürekli yeni fonksiyonlarla İstanbulkartın vazgeçilmez ve çok fonksiyonlu olmasını sağlıyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Bu kapsamda duyurusu yapılan en son kampanya, artık Kişiselleştirilebilen İstanbulkartın, bu özelliğini de tanıtmayı hedefliyor. Aynı zamanda kişiselleştirilen kartlar sayesinde, kullanıcıların alışkanlıkları ve İstanbulkartı kullanım şekilleri daha kolay belirlenerek, kişiye özel avantajlar da sunulabilecek. Dahası, yeni işlevlerin eklenmesi konusunda daha belirgin veriler ışığında çalışmalar yapılacak.
Hazırlanan kampanyada, 18 Temmuz 2022 tarihinden sonra alınmış olan İstanbulkartları, kişiselleştiren herkes, 1 geçiş ücretini iade olarak alacak.

İstanbulkartı Kişiselleştiren Herkese 1 Geçiş Bedava

İstanbulkartları, Biletmatiklerden, A101, CarrefourSA, Migros ve ŞOK gibi 10.000’ den fazla noktadan hemen temin edebiliyorsunuz. Temin edilen kartla birlikte cep telefonunuza indirdiğiniz İstanbulkart mobil uygulaması aracılığıyla, kartınızı kişiselleştirip dijital hale getirebiliyorsunuz.

İstanbulkart Kişiselleştirme İşlemi Mobil Uygulama ile Nasıl Yapılır?

İstanbulkart mobil uygulaması ana sayfasında yer alan KARTLARIM, Kart ekle, Kendi kartını ekle yolunu izlemeniz gerekiyor. Bu yöntemle dijital kartınızı oluşturup kişiselleştirmiş oluyorsunuz.  

İstanbulkart Web Platformundan Kişiselleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

İstanbulkartın resmi web platformu https://bireysel.istanbulkart.istanbul anasayfasında yer alan Kartlarım menüsüne girmeniz gerekiyor. Burada bulunan Kart ekle ve ardından kendi kartını ekle yolunu izleyerek, kartınızı kişiselleştirebiliyorsunuz. Bu aşamada gereken bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor.

Açık Rıza Tercihinizi Güncellemeniz Gerekiyor

Son olarak indirimli seyahat hakkı kazanabilmek için, kişiselleştirme işlemini tamamlayan Açık Rıza Tercihini düzenlemeniz gerekiyor.

Bunun için mobil uygulamada Profilim, İzinlerim, Açık Rıza Metni Onay yolunuz izlemeniz gerekiyor. Benzer şekilde https://bireysel.istanbulkart.istanbul web platformunda da Anasayfada yer alan Hesabım, İzinlerim ve Açık Rıza Metni Onay yolunu izlemeniz gerekiyor.

Bu işlemleri mobil uygulama veya web sitesi üzerinden gerçekleştirdikten sonra, kişiselleştirilmiş kartınızla yaptığınız ilk seyahat sırasında ödediğiniz geçiş ücreti 7,67 lira üst limitli olarak iade ediliyor. İBB tarafından kartların kullanım alışkanlıkları ve beklentilerin daha net belirlenebilmesi için, kişiselleştirme konusu büyük önem taşıyor. Bu sayede İstanbullulara odaklanmış yeni hizmetlerin oluşturulması sağlanacak.