İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilere, kent genelinde şehir içi toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabilme imkanı sunuyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik kapsamında sağlanan ücretsiz toplu taşıma desteğinden belirli şartlara sahip olanlar yararlanabiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz toplu taşıma desteğinden kimler yararlanabilir? İşte detaylar!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Ücretsiz Toplu Taşıma Kampanyası

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında İzmir genelinde vatandaşlara ücretsiz toplu taşıma kullanıma imkanı sunuyor. Büyükşehir belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sanat Durakları” projesi kapsamında İzmirliler, kent genelinde toplu taşıma araçlarını tamamen ücretsiz şekilde kullanabiliyor.

1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek! 1 Gün Bile Çalışma Hayatı Olmayan Ev Hanımlarına Hemen 90.000 TL Ödeme Yollanacak, TC'nizle Başvurmak Yetecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2022 yılında başlattığı “Sanat Durakları” projesi pilot bölge kapsamında uygulanıyor. Buna göre büyükşehir belediyesi tarafından belirlenmiş olan kentin en önemli noktalarındaki “Sanat Durakları” bulunuyor. Bu duraklar vatandaşlarında yoğun şekilde ilgisini çekti.

İzmir Sanat Durakları Projesi Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Sanat Durakları” projesi, kent genelinde okuma alışkanlığının arttırılmasını hedefliyor. Bu kapsamda İzmir’in en önemli merkezlerine yerleştirilen “Sanat Durakları” ile ücretsiz toplu taşıma kullanım imkanı sağlıyor. Proje kapsamında İzmirliler sanat duraklarından toplu taşıma araçlarına bindiklerinde İzmirkart ile yüzlerce farklı edebi eseri ücretsiz şekilde okuma imkanına sahip oluyor. Büyükşehir belediyesi bu proje ile hem İzmirlilerin okuma alışkanlıklarını arttırmayı hem de toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabilmeyi sağlıyor.

İzmir Sanat Durakları Nerede?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Sanat Durakları” kapsamında şehrin merkezi lokasyonlarına sanat durakları yerleştirildi. Buna göre İzmirliler, kent geneline yayılan ve önemli noktaları içeren sanat duraklarından toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanabiliyor. Proje kapsamında kullanılabilen sanat durakları ise;

  • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
  • Karşıyaka Vapur İskelesi
  • Konak Vapur İskelesi
  • Bornova Metro İstasyonu
  • İzmir Sanat Merkezi Bahçesi
  • Eşrefpaşa Hastanesi
  • Konak Metro İstasyonu
  • Bostanlı Vapur İskelesi
  • Üçkuyular Metro İstasyonu
  • Yasemin Kafe

Şeklinde açıklandı. Bu duraklardan toplu taşıma araçlarına binen İzmirliler, tüm yolculukları boyunca yüzlerce farklı edebi eserden birisini İzmirkart okutarak, tamamen ücretsiz bir şekilde okuyabiliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi şu anlık pilot lokasyonlarda uyguladığı projenin kapsamını gelecekte daha da genişletecek.