Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İstanbullular yeni yılda yürüyerek, toplu taşımada ücretsiz geçiş hakkı kazanıyor. İstanbul’da ne kadar çok yürürseniz, o kadar çok ücretsiz geçiş fırsatından yararlanılabiliyor. İstanbullular, İBB tarafından geliştirilen “Yürü Be İstanbul” uygulamasını kullanarak, yapacağı yürüyüşlerinde toplu taşımada kullanabileceği ücretsiz geçiş hakkı kazanabiliyor. İstanbullulara yürümeyi ve sağlık yaşamı teşvik etmeyi amaçlayan kampanyadan tüm İstanbulkart sahipleri faydalanabiliyor.

İstanbulkart Yürüdükçe Ücretsiz Geçiş Kampanyası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) tarafından İstanbul’da sağlıklı ve sporla iç içe bir yaşamın teşvik edilmesi amacıyla özel programlar düzenleniyor. İBB, şehrin gürültüsü ve kaosu içerisinde yoğun koşturmada olan İstanbulların gün boyunca yapacakları yürüyüşlerinde kazançlı çıkmalarını sağlıyor. Kampanya kapsamında İstanbullular yürüyüş yaparak hem sağlıklarını koruyor hem de toplu taşımada ücretsiz geçiş hakkı kazanabiliyor. İBB tarafından sunulan “Yürü Be İstanbul” uygulamasını kullanan İstanbullular, İstanbulkart ücretsiz geçiş hakkı fırsatından yararlanabilmektedir.

İstanbulkart Ücretsiz Geçiş Hakkı Nasıl Alınır?

İstanbulkart sahiplerinin faydalanabildiği “Yürü Be İstanbul” kampanyasıyla, tek seferlik ücretsiz geçiş hakkı kazanılabiliyor. İstanbul’u yürüyerek keşfetmek isteyenlere avantajlı bir seyahat fırsatı sağlıyor. İBB tarafından geliştirilen “Yürü Be İstanbul” uygulamasında yer alan “Var Mısın 50.000 Adım?” isimli göreve katılım sağlayan İstanbulkart sahipleri, kampanyadan faydalanabiliyor. Kampanya kapsamında 1 hafta içerisinde 50.000 adım görevini tamamlayan İstanbullular, Belbim’den tek geçişlik İstanbulkart ücreti hediyesi kazanabilmektedir.

Kampanyadan yararlanabilmek için yürüyüşlerin belirlenen şekilde ve “Yürü Be İstanbul” uygulaması eşliğinde gerçekleştirilmelidir. Yürü Be İstanbul uygulaması üzerinden göreve başladığınız andan itibaren attığınız adımlarınızın sayısını da takip edebilirsiniz. Uygulamadaki göreve katılım sağladıktan sonra 1 hafta içerisinde 50.000 adımı tamamlamanız gerekmektedir. Görevi tamamladığınızda İstanbulkart ücretinin anında kartınıza yüklenmesi sağlanmaktadır. Kampanya kapsamında İstanbulkart ücretsiz geçiş hakkının yanı sıra daha pek çok farklı hediye seçeneğinden de faydalanabiliyorsunuz.

Kampanya çerçevesinde kazanacağınız İstanbulkart ücretsiz geçiş hakkı, İstanbulkart’ınıza otomatik talimat olarak yüklenmektedir. Biletmatik, NFC destekli telefon veya herhangi bir ödeme cihazınıza İstanbulkart’ınızı okutarak, kampanyadan kazandığınız İstanbulkart ücretinin yüklemesinin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle 1 hafta içerisinde 50.000 adım yürüyerek, İstanbul toplu taşımada kullanabileceğiniz İstanbulkart ücreti kazanabilirsiniz. Kampanya sadece görevi tamamlayan ilk 1.000 kişi için geçerlidir.