Son aylarda yaşadığı tarihi düşüşüyle gündemden düşmeyen kripto para piyasaları, her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş pek çok kişiye endişe oluştursa da aynı dönemde yüksek kazançlar getiren coinler bulunuyor. Kripto para piyasalarında yaşanan dalgalanmalar kafa karışıklıklarına neden oluyor. Peki coin yatırımı yapmak isteyenler hangi coinleri tercih etmeli? İşte 2022’nin en çok kazandıran coinleri!

Locus Chain (LOCUS)

2022 yılının en fazla kazandıran coinleri sıralamasının ilk sırasında tam %454.16 oranındaki dev değer artışıyla Locus Chain yer alıyor. Merkeziyetçilik teknolojileri alanında işlemler gerçekleştiren Locus Chain, piyasadaki çoğu alternatife oranla daha farklı bir yöntem uygulamasına sahiptir. Bu çerçevede de “fiat para” ile doğrudan satın alımının gerçekleştirilebilmesi bu coin için mümkün değildir.

Safe (SAFE)

2022 yılında kripto para yatırımcılarının yüksek kazanç performansı bakımından gözdelerinden birisi de Safe coin’dir. Çünkü Safe coin için 2022 yılı boyunca yakalanan değer artış oranı %278.62 seviyesine kadar ulaşmayı başardı. SAFE’nin 2022 Ocak ayında 0.0067 Dolar gibi bir değeri bulunurken Ağustos ayı itibariyle 0.0274 Dolar gibi seviyeden işlem görüyor. Kripto para piyasasındaki değeri yaklaşık 55 Milyon Dolar seviyesinde olan SAFE’nin gelecekte de 1 Dolar’a doğru yürüyüşünü yukarı yönlü bir çizgiyle sürdüreceği belirtiliyor.

Maple (MPL)

Son ayların en fazla kazanç getiren coinleri arasından Maple bulunuyor. MPL koduyla işlem gören bu coin Ethereum tabanlı merkeziyetsiz bir kurumsal kredi piyasasının sunduğu coindir. Maple, borçlular için blok zincir içerisinde şeffaf bir finansman hizmeti sunuyor. Bu kapsamda da kurumsal borçlular için “teminatsız kredi” sunuyor.

Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi Akbank'lılar Migros'tan Yapacakları Alışverişler İçin Tam 300 TL Kazanıyor! Bankadan Açıklama Geldi

Wirex Token (WXT)

2022 yılının en çok kazandıran coinleri listesinde Wirex Token’de yer alıyor. Wirex Limited tarafından geliştirilmiş olan Wirex Token, “Stellar” ve “Ethereum” blok zincir teknolojisini kullanıyor. Özellikle temel hedeflerinden birisinin dünyanın her yerinde gündelik yaşantı içerisinde gerçekleştirilen her bir ödeme için kripto para altyapısının dinamik şekilde kullanılabilir hale getirilmesidir. 2022 yılının ilk gününde sadece 0.036 Dolar değerde bulunan WXT, Ağustos 2022 ile birlikte 0.01095 Dolar değere ulaşmıştır. Piyasa değeri ise 109 Milyon Dolar’dır.