Buzdolabı ve dondurucular, yaşam alanlarında büyük bir rahatlık sağlıyor. Gıdaları daha uzun süreli muhafaza edebilme fırsatı sunan dondurucular bazen küçük çaplı sorunlara neden olabiliyor. Özellikle et ürünleri genellikle dondurucuda saklanıyor. Ancak yemek yapmak için donmuş eti çıkartmayı bazen unutabiliyoruz. İşte böyle durumlar ufak çaplı krizlere neden olabiliyor. Ancak uzmanlardan donmuş eti 5 dakikada çözen ilginç yöntem önerisi geldi. İşte o yöntem!

Donmuş Eti Hızlıca Çözme Yöntemi

Kırmızı et ürünlerinin bozulma ve bakteri oluşumuna karşı muhafazasının dondurucuda yapılması gerekiyor. Ancak donmuş etin kullanılacağı zaman dondurucudan erkenden çıkartılması gerekiyor. Ancak bazı durumlarda donmuş eti buzdolabından erkenden çıkartabilmek mümkün olmayabiliyor. Böyle durumlarda da yemek yapabilmek oldukça zorlu oluyor ve gecikmelere neden oluyor. Donmuş etin erimesi için uzunca bir süre beklemek istemeyenlerde farklı yöntem arayış ve denemelerinde bulunuyor.

Donmuş Et 5 Dakikada Nasıl Çözülür?

Buzdolabından donmuş vaziyette çıkartılan etin çözülmesi için uzunca bir süre beklenmesi gerekiyor. Uzmanlar genellikle tamamen doğal olan bu sürecin tercih edilmesini öneriyor. Ancak aciliyet hasıl olan durumlara yönelik olarak 5 dakikada donmuş eti çözdürecek yöntem önerileri de bulunuyor. Bu yöntemlerden birisi sayesinde sadece 5 dakika içerisinde tamamen donmuş vaziyette bulunan eti tamamen çözdürebilmek mümkün oluyor.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Donmuş etin 5 dakikada çözülmesini sağlamak isteyenlerin yapması gereken işlem ise oldukça basittir. Bir tencere içerisine su ilavesi yapılması gerekiyor. Bu aşamada ilave edilecek su miktarı açılmak istenen donmuş etin miktarına göre değişkenlik göstermektedir. Tencere ocağa alınarak, yüksek ateşte kaynatılmalıdır.

Suyun kaynaması ile birlikte üzerine 1 adet tel süzgeç yerleştirmelisiniz. Daha sonra süzgecin içerisine donuk eti yerleştirebilirsiniz. Ardından da tencerenin kapağını kapattığınızda yaklaşık 5 dakika gibi bir süre içerisinde donmuş etin buzlarından tamamen arındığını görebilirsiniz. Bu noktada önemli olan sürekli olarak kontrol sağlamanızdır. Zira etiniz çok daha kısa sürelerde dahi tamamen çözülebilir. Bu yüzden tencerenin yanında beklemeli ve kontrol etmelisiniz. Bu şekilde hem hızlı ve sağlıklı bir şekilde hem de kolayca donmuş etinizi kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.