Acil harcamalar için toplu nakde ihtiyacı olan ancak kredi notu düşük olan veya çekmek istediği kredi limiti yüksek olanlar için Akbank’tan ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyası! Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi ile uygun koşullarda yüksek limitli kredi çekme imkanı sunuyor. Peki Akbank’ın ipotekli ihtiyaç kredisi nasıl alınır? İpotekli ihtiyaç kredisi başvuru koşulları neler? Akbank’ın ipotekli ihtiyaç kredisi ile ilgili tüm detaylar haberimizde!

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Akbank’tan İpotekli İhtiyaç Kredisi

Akbank tarafından sunulan ipotekli ihtiyaç kredisi ile birlikte yüksek tutarlı ve yanı sıra uzun vadeli olarak acil nakit ihtiyaçları için kredi kullanmak mümkün oluyor. Üstelik Akbank’ın ipotekli ihtiyaç kredisi üzerine kayıtlı gayrimenkul bulunan ancak kredi notu düşük olduğundan kredi çekemeyenlerinde rahatlıkla kredi çekebilmesine imkan vermektedir. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında tüketiciler, Akbank’ın ihtiyaç kredisini üzerine kayıtlı olan bir gayrimenkulü ipotek ettirerek, kullanabilmektedir.

Yüksek tutarlı tüm acil nakit ihtiyaçları için gelir belgesi üzerinden kredi çekmek yeterli limitte kredi kullanma imkanı sağlamamaktadır. Akbank bu durumda olan tüketicilere kolaylık sağlamak amacıyla evini veya işyerini ipotek ettirerek, tüketicilere daha yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kullanabilme imkanı sunuyor. Ancak ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilmek için kampanya kapsamında belirlenen kredi koşullarının sağlanmış olması da gerekmektedir.

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Koşulları

Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak isteyenlerin bazı koşulları da sağlıyor olmaları gerekmektedir. Buna göre Akbank’ın ipotekli ihtiyaç kredisi koşulları arasında ilk sırada 18 yaşını doldurmuş olmak gelmektedir. Bununla birlikte “Kredi Kayıt Bürosu(KKB)” tarafından risk ve istihbarat olumsuzluğuna sahip olunmaması gerekmektedir.

Söz konusu koşulların dışında gelir belgesi gösterebilmek gerekmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra Akbank’ın ipotekli kredisini, taksit tutarı, hane halkı aylık gelir ortalamasının %50’sinden fazla olmayacak şekilde yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi kullanılabilmektedir. Ayrıca kredi kapsamında teminat olarak gösterilecek konut veya işyerinin mutlaka başvuru sahibinin üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi kapsamında tüketicilere “Hayat Sigortası” da uygulamaktadır.

Şartları sağlayan kişiler Akbank ipotekli kredi başvuru işlemlerini Akbank şubelerinden gerçekleştirebilmektedir. Akbank şubelerine giderek, şahsen başvuruda bulunulması gerekmektedir.