Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Ekonomimizde yaşanan çalkantılar, hayat pahalılığının aniden yükselmesi, yüksek tutarlı nakit ihtiyaçları oluşmasına da neden oluyor. İhtiyaç kredisi ürünlerinin bankalar tarafından belirli üst limitlerle sunulmasının yanında, böylesi yüksek tutarların herhangi bir teminat olmadan verilememesi sorunu oluşuyor. Bu çerçevede başlatılan yeni hizmette, Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi ürününü sunuyor. 

Yüksek tutarlı kredi ihtiyaçlarınız uzun vade seçeneğiyle geri ödeyerek kullanmak isteyen tüm kullanıcılara sunulan bu olanak, kefil yerine iş yeri ya da konut ipoteğinin alınmasıyla gerçekleşebiliyor. Bir işyeri ya da konutun değerinin belirli bir oranına kadar kullanılabilen ihtiyaç kredileri için, konut ve işyerinin başvuran kişinin üzerine olması da gerekmiyor. 

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Herhangi bir konut ya da iş yeri, bankaya ipotek edilerek kullanılabilen İhtiyaç kredisi, yapılan değerleme sonucunda konutun ya da işyerinin değerinin belirlenmesiyle, bu değerin belirli bir oranına kredi sağlanmasıyla sunulan bir kredi ürünü. Bu sayede yüksek tutarlı kredi ihtiyaçlarınızı karşılarken, hem ilave kefil veya teminat vermenize gerek kalmıyor, hem de kredinizi uzun vadelerde taksitlendirebiliyorsunuz. 

İpotekli kredilerde, herhangi bir konut ya da işyeri teminat gösterilebiliyor. Konutun ya da iş yerinin, başvuru sahibinin üzerine olması zorunluluğu bulunmuyor. Başvuru sahibi, herhangi bir akrabasının ya da tanıdığına ait iş yeri ya da konutu teminat olarak gösterebiliyor. Elbette teminat gösterilen konut ya da iş yeri eğer başvuru sahibinin değilse, sahibi olan kişiyle ve tapıyla birlikte başvuru yapılması gerekiyor. 

Akbank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Başvuru için doğrudan banka şubelerine gitmek gerekiyor. Teminat olarak gösterilen iş yeri ya da konut için değerleme yapılabilmesi ve kullanabileceğiniz kredi tutarının belirlenmesi için gereken işlemler bulunuyor. Bu sebeple mutlaka banka şubelerinden başvuru yapılması gerekiyor. Konut ve işyeri değerlemesine göre belirlenen tutar ne olursa olsun, aylık geri ödeme tutarının, başvuru sahibinin hane gelirinin % 50’ sini aşmaması gerekiyor. 18 yaşından büyük olan herkes İpotekli İhtiyaç Kredisi için başvuru yapabiliyor. Gelir belgesi ibraz edilmesi gerekiyor. Başvuru sahibinin Kredi notu ve sicilinin de, kredi kullanmaya uygun olması gerekiyor.