Ciltte yaşanan birtakım problemler dönem dönem birçok kişinin temel problemi olabiliyor. Çevremizde kimi zaman sivilcelerden kimiz zaman güneş lekelerinden kimiz zaman da et beni gibi sorunlardan bahseden yakınlarımız olabiliyor. Et beni ise gerçekten hepimizin başına gelebilen ancak eğer ciddi bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa doğal yollardan da kurtulabileceğimiz cilt sorunlarından birisi. İşte sizler için et benlerinden kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz bazı doğal yöntemler ve buna dair detaylar!

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Et Benlerinden Kurtulmak Çok Basit Olabilir

Et beni hemen hemen çoğumuzun başına gelebilecek cilt rahatsızlıklarının başında gelen bir duru. Ancak eğer et benleri farklı bir rahatsızlığın göstergesi ya da işareti değilse bazı doğal çözüm yöntemlerini kullanarak rahatlıkla atlatabileceğiniz bir cilt problemi. Fakat bunu netleştirebilmek için mutlaka yapmanız gereken ilk şey bu alana ilişkin doktorunuza başvurmak. Çünkü zaman kimi cilt rahatsızlıkları farklı birçok ciddi rahatsızlığın işareti de olabiliyor. Tüm bu durumlara karşı dikkatli olmak için öncelikle doktorunuza başvurmanız ve böyle bir sorununuzun olup olmadığını öğrenmeniz son derece önemli.

Her Derde Deva Sirke

Eğer yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi önemli birtakım sağlık sorununuz yoksa bu durumda et benlerinden çok basit bir yolla kurtulabilirsiniz. Bunun içinse hepimizin evinde bulunan sirkeden başka bir şeye ihtiyacınız yok. Et benlerinizden kurtulmak için yapmanız gereken ilk işlem cildinizde oluşan et beninin etrafındaki alanı yıkamak. Bu şekilde et beninin etrafındaki yağlı alanı kurutmuş olacağız. Ardından bir miktar elma sirkesini bir tabağa koyarak bir top pamuğu ıslatalım ve pamuk topunun damlamadığından emin olarak pamuk topunu et beni olan bölgeye uygulayalım. Yaklaşık olarak 15 dakika kadar beklettikten sonra da o bölgeyi eğer dilerseniz yıkayabilirsiniz. Ve bu işlemi günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz. Bu şekilde elma sirkesi yardımıyla et beninin daha koyu olmasını, kurumasını ve ardından da düşmesine yardımcı olabilirsiniz. Fakat cildinizdeki et benine bu şekilde elma sirkesi uygularken cildinizin yumuşak alanlarını tahriş etmemeye dikkat etmelisiniz. Ve son olarak bu işlemi yapmadan önce doktorunuza başvurmayı ihmal etmemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatalım.