Pandemi dönemiyle birlikte bankalara borcu olan kişi sayısında ciddi artış yaşandı. Pandemi döneminde ekonomide yaşanan dalgalanmalar nedeniyle vatandaşların geliri düştü ve borçları arttır. Vatandaşın en önemli borçları da genellikle kredi veya kredi kartı nedeniyle bankalara oldu. Bankalarda vatandaşın gecikmede olan ve biriken borçları kredi sicillerini de olumsuz etkiliyor. Bu durum vatandaşların yeni kredi kullanımları içinde engel oluşturuyor. Ekonomik açıdan zor durumda kalan ve banka borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşların imdadına ise yeni bankalar yetişiyor. Bankaların borç transfer kredileri sayesinde tüm banka borçlarını gecikmeden çıkartabilmek ve daha uygun ödeme koşullarından faydalanabilmek mümkün oluyor.

İş Bankası Borç Transfer Kredisi

Türkiye İş Bankası, müşterilerine diğer bankalarda olan kredi borçlarını kendisine transfer etmelerini sağlayacak avantajlı bir kredi sunuyor. Borç transfer kredisi olarak isimlendirilen bu ihtiyaç kredisi sayesinde diğer bankalardaki borçları ödeniyor ve daha uygun taksit tutarlarıyla İş Bankası’nda yeniden yapılandırılmış oluyor. Üstelik İş Bankası borç transfer kredisi sayesinde diğer bankalardaki borçlar gecikmeden çıkarken avantajlı faiz oranlarıyla yeniden 36 ay vadeyle geri ödenebiliyor.
İş Bankası’nın borç transfer kredisi kampanyasından faydalanabilmek için İşCep, İnternet Bankacılığı, Bankamatik ve İş Bankası şubelerinden başvuru yapılabiliyor. Onaylanan borç transfer kredisinde diğer bankalardaki borçlar otomatik olarak ödeniyor ve tüketiciye yeni bir kredi ödeme planı sunuluyor.

Akbank Taksitli Borç Transfer Kredisi

Vatandaşların birikmiş kredi kartı borçları için Akbank’ın taksitli borç transfer kredisi kampanyası bulunuyor. Bu kampanya sayesinde birikmiş kredi kartı borçları kolayca Axess kredi kartına aktarılıyor. Üstelik bu aktarım işlemi çok uygun faiz oranlarıyla yapılarak, tüketiciye çok daha uygun taksit imkanı sunuluyor. Örneğin 10.000 TL’lik gecikmeli kredi kartı borcu için Axess’e transfer işlemi 12 ay vade seçeneğiyle sadece %1.80 faiz oranı üzerinden gerçekleştiriliyor.

O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

Aktif Bank Borç Transferi

Aktif Bank, borç transfer kredisinde emeklilere özel fırsatlar sunuyor. Emekli maaşının alındığı bankadaki kredi ve yanı sıra kredi kartı ve KMH borçları için tam 36 ay vadeli yeniden yapılandırma fırsatı sağlanıyor. Emekliler, Aktif Bank borç transfer kredisinde 36 ay vade imkanından 10.000 TL’ye kadar olan borçları için %3.29 kredi faiz oranından faydalanabiliyor.