En sık rastlanan cilt problemlerinin başında kepek sorunu yer alıyor. Hemen hemen herkesin, en azından bir dönem yaşadığı kepek sorunu, temelde kafadaki ölü derinin kümelenerek saç tellerine tutunmasıyla oluşuyor. Kepek oluşumunda saçın temiz ya da kirli olması bir etken değilse de, saç telleri arasından görünen beyaz kepek taneleri, en temiz saçın bile kirli görünmesine neden olarak kişiyi rahatsız ediyor.

Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Kepek sorununa medikal çözümler bulunabileceği gibi, evde doğal yöntemlerle de kepek sorunuyla başetmek mümkün oluyor. Her evde bulunabilecek bazı doğal ürünler, aylarca hatta yıllarca sinirinizi bozan kepek sorununa son derece etkili çözümler sunabiliyor. İşte kepek sorununuzu kökten çözecek o doğal yöntemler!

Elma Sirkesi

Kepekle doğal mücadelede en etkili ürünlerin başında elma sirkesi gelir. Elma sirkesi, şampuana eklenerek kullanılabileceği gibi, durulama esnasında ya da şampuanlama öncesinde de kullanılabilir. Şampuan öncesi kullanım için, bir sprey şişesine 2-3 kaşık sirke koyup saçlarınıza tamamen sıkıp 3-4 dakika bu şekilde beklemek ve ardından durulamak yeterlidir. İsteğe göre aynı miktarda sirke şampuana eklenerek de kullanılabilir. Durulama esnasında kulanmak isteyenlerin ise, 2 bardak soğuk suya bir fincan elma sirkesi ekleyerek son durulamayı bu su ile yapmaları gerekir. Her üç kullanım şekli de kısa sürede kepekten kurtulmanıza destek verecektir.

Tuz

Her evde bulunan sofra tuzu da kepekle mücadelede önemli bir yere sahiptir. Kepek problemi yaşayanların, saçını yıkamadan önce bir miktar tuzla saç derilerine masaj yapmaları, ölü derinin tamamen dökülmesine ve kepek sorununun kökten çözülmesine imkan tanır.

Aspirin

Kan sulandırıcı özelliği sayesinde çoğumuz için önem taşıyan aspirin, kepek problemleri için de kurtarıcı ürünlerden biridir. Saçın gürlüğüne öre 3-4 aspirini toz haline getirerek kullanılan şampuana eklemek ve saçları bu şampuanla yıkamak, sizleri kısa süree kepek sorununda kurtarır.

Ağız Gargarası

Ağız gargarası, mentollü formulü sayesinde kepek sorunlarının üstesinden gelmenize yardımcı olur. Her zaman kullandığınız şampuanla saçınızı yıkadıktan sonra, bir miktar ağız gargarası ile saçınızı yıkayıp, ardından normal su ile durulamanız, kepek sorunundan kurtulmanıza destek olacaktır.