Vakıfbank kamu bankası olmanın bir gereği olarak, her kesim için özel ve avantajlı destekler sunma konusunda hayli başarılı bir banka olarak öne çıkıyor. Hazırlanan bu yeni ürünler, avukatlığa yeni başlamış olanların, karşılaştıkları finans sorunlarının çözülmesi hedeflenmiş. Vakıfbank Avukatlara Özel kredi Kampanyası, mesleğe yeni başlamış ve en az bir yıldır avukatlık yapma hakkı kazanmış avukatlar faydalanabiliyor.

Yeni mezun ve avukatlığa yeni başlamış olanların, mesleklerini idame ettirebilmeleri için gerekli çeşitli finansmana ihtiyacı bulunuyor. Bu çerçevede ihtiyacın karşılanmasına yönelik hazırlanmış olan kampanyadan, 3.000 ile 20.000 TL arasında kredi kullanılabiliyor.

Vakıfbank Yeni Avukatlara Özel Kredi Özellikleri

Mesleğe yeni başlamış ve en az 1 yıldır barolarda kaydı olan avukatlar, % 1,85 gibi düşük bir faizle Vakıfbank’tan kredi alabiliyorlar. Uygulanan faiz oranı kredi notuna göre % 1,85’den başlayarak belirleniyor. Üst limiti 20.000 TL olan krediden avukatlar, Kredi notlarına göre farklı miktarlarda yararlanabiliyorlar. 36 ay vadeli olarak sunulan krediden;

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!
  • Kredi notu 0 ile 1.250 arası olanlar kampanyadan en fazla 15.000 TL kredi kullanabiliyor.
  • Kredi notu 1.250 ve üzeri olanlar kampanyadan en fazla 20.000 TL kredi kullanabiliyor.

Kampanya kapsamında kayıtlı olunan barodan alınmış, meslek süresini gösteren yazı talep ediliyor. Bunun dışında bir gelir belgesine ihtiyaç bulunmuyor.

Vakıfbank’tan Avukatlara Özel İhtiyaç Kredisi kampanyası Özellikleri

Yeni avukatlara özel olarak sunulan 20.000 TL üst limitli kampanyanın yanında, avukatlık mesleğini sürdürenler içinde özel bir kampanya oluşturulmuş. Bu kampanyada üst limit 125.000 TL. 50.000 TL’ye kadar olan kredi kullanımları yasal olarak en fazla 36 ay vadeye sahip. 50.001 TL ve 125.000 TL arasında olan kredilerse, en fazla 24 ay vade seçeneğiyle kullanılabiliyor.

Avukatlar için hazırlanmış bu özel kredi kampanyasında faiz oranı % 1,79 gibi son derece düşük bir faiz oranından başlıyor. Başvuru sahiplerinin kredi notu çerçevesinde sunulan kredinin faiz oranı belirleniyor. Yanı sıra geri ödemelerin kolaylıkla yapılabilmesi için, banka tarafından geniş geri ödeme seçenekleri sunuluyor. Genel olarak başvurularda herhangi bir kefil ya da teminat istenmiyor. Buna karşın gerek görülmesi halinde şubeler kefil ya da teminat isteme hakkına sahipler.