Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Yaz aylarının başlamasıyla birlikte, orman yangını felaketleri birbiri ardına ortaya çıkmaya devam ediyor. Koşulların yaz aylarında yangın çıkmasına müsait olmasından hareketle, kazayla ya da kasten çıkarılan orman yangınları, ülkemizin farklı bölgelerinde büyük zararlar oluşturuyor. Büyük ormanlık alanların yok olmaması için, son derece güçlü bir mücadele sürdürülse de, maalesef ortaya çıkan felaketlere tamamen engel olunamıyor. Birkaç gün önce Datça’ da gerçekleşen Orman yangını, süratli müdahaleye rağmen, bölgede yaşayan birçok kişiyi ve büyük bir ormanlık alanı etkiledi. Yangın sırasında boşaltılan evler, yangının söndürülmesi ve soğutma çalışmaları sonrasında yeniden sahipleri tarafından dolduruluyor. Yangından zarar gören vatandaşlaraysa, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık’ tan müjdeli bir haber geldi. Yangından etkilenen tüm vatandaşlara 3.00 lira destek ücreti ödenecek.

Datça Orman Yangınından Etkilenenler İçin 500.000 TL Kaynak Ulaştırıldı

Bakan Yanık tarafından yapılan açıklama “Muğla, Datça’da bugün başlayan yangında ekipler sahada yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor. Yangın sebebiyle tahliye edilen hanelere 3.000 TL nakdi destek ödemelerini başlattı. Bölgedeki vatandaşlarımızın acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için Datça Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 500.000 TL kaynak gönderiyoruz.” Şeklinde oldu.

Buna göre yangından etkilenen her vatandaş için 3.000 TL nakit desteği verilecek. Felaketten etkilenen vatandaşların temel acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için verilen destek, son dönemde oluşan tüm felaketlerde, felaketzedelere ödenmeye başlandı.

İstanbul’ da Gerçekleşen Sel Felaketinde de Nakit Destek Sunuldu

Kurban Bayramının ilk günü, Haramidere’ nin taşmasıyla birlikte, Esenyurt çevresinde gerçekleşen sel felaketi, bayram sırasında birçok kişinin ev ve işyerlerinin su basmasına neden olmuştu. Oluşan büyük zarardan etkilenen felaketzedeler için de, 3.000 ile 5.000 lira arasında değişen nakit destek ertesi günden itibaren verilmeye başlanmıştı.

Felaketzedeler için yapılan nakit desteği, temel ihtiyaçların karşılanabilmesi için büyük bir avantaj oluşturuyor. Devletin böyle bir durumda vatandaşın yanında yer alması ve bunu hissettirmesi, nakit desteğin değerini daha da fazla arttırıyor. Datça orman yangını sırasında bu durumdan etkilenen felaketzedeler de 3.000 lira nakit destek almaya başladı.