Tüm dünyada yaşanan ekonomik dalgalanmalar, kış ayları için beklenen büyük enerji krizi, salgın sonrasının ekonomik olumsuzluklarının henüz giderilememiş olması, dünya genelin ekonomik bir durgunluğa ve krize neden oluyor. Aslında bağımsız bir piyasa olarak görülen Kripto para piyasasıysa, tüm bu olumsuzluklardan tarihi bir biçimde etkilendi. Yaşanan olağanüstü durumda, daha önceden yapılan çeşitli yatırımlar ve hazırlıklarla 2022 yılında patlama yapması beklenen birçok alt coin bulunuyor.

Güçlü projeleri ve yenilikçi yaklaşımlarıyla, 2022 yılında kripto para piyasasını değiştirecek olan bu alt coinler, maalesef yaşanan kriz nedeniyle baskı altında kalıyorlar. Bununla birlikte popülerliğini koruyan ve sürekli yatırım alan bir çok kripto para birimi bulunuyor. Hatta bu büyük düşüş ve tüm piyasanın değer kaybetmiş olmasına rağmen, yılbaşından bu yana yatırımcısının yüzünü güldüren alt coinler de bulunuyor.

2022’de Popüler Olan Coinler

Popülerlik, yatırımcıların ilgi gösterdiği ve göstermeye devam edeceği, dolayısıyla yatırımcı desteğiyle orta ve uzun vade de değer kazanan coinleri ifade ediyor. Değer kaybının en fazla yaşandığı dönemlerde bile ilgi gösterilen ve yatırım almaya devam eden coinler şu şekilde;

Tamadoge

Yatırım yapılacak en iyi alt coin olarak yatırımcılar ve uzmanlar tarafından lanse ediliyor

DeFi Coin

Merkeziyetsiz işlem yapılabilmesi ve kendisine özel bir tokeni bulunması ilgi çekiyor.

The Sandbox

Metaverse’in popülerliğinde katkısı büyük, bu platformda kullanılan coin.

Ethereum

Ethereum geleceği en parlak coin olarak görülmeye devam ediyor.

Enjin

Oyun topluluğu platformu, sanal ürünler pazarında kullanılan coin.

Solana

Yüksek ölçeklenebilir Blockchain özelliğiyle, geleceğin en parlak coinleri arasında gösteriliyor. Yatırımcıların bu coine ilgisi sürekli artarak devam ediyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Chainlink

Merkeziyetsiz olma özelliğinin yanında, Oracle ağı olması nedeniyle, bir hayli popüler. Chainlink aynı zamanda 2022 yılında yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaran az sayıda ki alt coinden biri.