Halkbank bir kamu bankası olmasının da avantajıyla, ihtiyaç duyulan her kesim için özel kredi ürünleri sunuyor. Eğitim masraflarının karşılanması amacıyla uygun faiz oranı ve uzun vadeli kredi seçenekleri de sunan banka, Eğitim Kredisi ürünüyle birçok kişinin eğitim hayatını daha kaliteli geçirmesini sağlıyor. Halkbank tarafından sunulan Eğitim Kredisi, 100.000 TL üst limitli olarak kullanılabiliyor.

Halkbank Eğitim Kredisi Ayrıntıları

Halkbank Eğitim Kredisi, en yüksek 100.000 TL olarak sunuluyor. 50.000 liraya kadar olan kredi talepleri en uzun 36 ay vadeye sahipken, yasal sınır nedeniyle 50.001 ile 100.000 TL arasında olan krediler 24 ay vadeyle sunuluyor. Kredi % 1.94 gibi sektörün en uygun faiz oranlarından biriyle sunulduğu gibi, tek seferlik 550 TL olan tahsis ücreti dışında bir masrafı da bulunmuyor. Tahsis ücretinin içerisinde aynı zamanda % 10 Banka Sigorta Muamele Vergisi yani BSMV’ de dahil olduğu için, başkaca bir masraf ödemesi bulunmuyor.

Halkbank Eğitim Kredisinden Kimler Faydalanabiliyor

Eğitim kredisi ilköğretimden başlayarak yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından kullanılabiliyor. Ayrıca özel okullar, Milli Eğitim Bakanlığı iznine sahip kurslar, spor okulları, yaz okulları ve buna benzer eğitim ve kültür hizmetleri veren organizasyonlardan alınan eğitim masrafları içinde kullanılabiliyor. İlköğretim çağında ve sonrasında ihtiyaç duyulan her türlü eğitim için kredi kullanımı gerçekleştirilebiliyor.

Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak! Bu Fiyatları Görenler En Yakın A101 Şubesine Akın Edecek, Tüm Ürünler Kasada %25 Daha İndirimli Olacak!

Krediyi kullanabilmek için, eğitim masrafını belgeleyen faturanın gösterilmesiyle birlikte, doldurulması gereken müşteri beyan formu yeterli oluyor. Eğitim kredisi olarak sunulan ürünün doğru amaçlı kullanıldığının kanıtlanması için, ilave başvuru evrakı olarak eğitim masrafının faturası talep ediliyor. Uygulanan % 1.94 faiz oranı, Halkbank sigorta talebinde bulunan müşteriler için geçerli olacak şekilde sunulmuş.

Halkbank Eğitim Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

Halkbank Eğitim Kredisi ürününü kullanarak 50.000 TL kredi kullanan bir kişi, geçerli olan % 1.94 faiz oranıyla ve 36 ay vade seçeneğiyle, aylık olarak 2098,01 TL geri ödeme yapıyor. Kullanılan bu kredinin kredi tahsis ücretiyse 275 TL oluyor. Talep edilmesi halinde aylık ödeme yerine alternatif ödeme seçenekleri de sunuluyor. Eğitim masraflarına gereken desteği Halkbank’ ın bu ürünüyle alabilirsiniz.