Türkiye’nin istihdam kurumu İŞKUR, herkesin iş ve gelir sahibi olmasına yardım etmeye devam ediyor. Pandemi döneminde işsizlik oranlarının artışıyla birlikte talebin arttığı evde iş imkanları için İŞKUR’dan da adım geldi. İŞKUR özellikle ev hanımları ve öğrencilere gelir elde edebilecekleri evde iş veya diğer adıyla evde ek iş ilanları sunmaya başladı. İŞKUR evde iş ilanları neler? İŞKUR evde iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır? Tüm detaylar haberimizde!

İŞKUR Evde İş İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Günümüzde evden dışarıya çıkmaya gerek olmadan da gelir elde edebilme fırsatı sunan iş imkanları bulunuyor. Her geçen gün özellikle daha fazla ev hanımı ve öğrenci tarafından tercih edilen evde iş fırsatları ciddi gelirler kazandırıyor. Evde iş imkanlarından yararlanarak, evden çıkmadan gelir elde etmek isteyen veya mevcut işi dışında ek gelir arayan ya da ev hanımı olanlar için gerçekten önemli fırsatlar bulunuyor.

İŞKUR evde iş ilanlarına başvuru yapabilmek için İŞKUR kaydının bulunuyor olması gerekmektedir. İŞKUR kaydı için 81 ildeki İŞKUR şubelerine gidilebilir veya İŞKUR e-şube kanalından başvuru yapılıyor. İŞKUR kaydını oluşturanlar evde iş ilanları için e-şube üzerinden takip edilebiliyor. İŞKUR iş ilanları arasında yer alan evde iş fırsatı sunan iş ilanları “evde iş ilanı” ibaresiyle yayınlanmamaktadır. Ancak vatandaşlar işin niteliği doğrultusunda söz konusu İŞKUR iş ilanının evde iş ilanı olduğunu anlayabiliyor ve kolayca başvurusunu yapabiliyor.

İŞKUR Evde İş İlanı Ne Kadar Kazandırır?

İŞKUR tarafından sağlanan evde iş ilanlarında kazanç tamamen kişiyle ilgilidir. Kişinin ne kadar iş yaptığı veya nasıl bir iş yaptığına göre elde edilen kazançlar değişiklik göstermektedir. Ancak ileri seviyede bir uzmanlık veya ekipman gerektirmeyen ve herkesin rahatlıkla yapabileceği işler olmasından ötürü bir kişinin evde iş fırsatlarından kazancı asgari ücretten fazla olabiliyor. Üstelik çalışma ücretinin ödenmesinde ister teslim anında ister de toplu olarak gibi farklı seçeneklerde tercih edilebiliyor.

Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak! Garanti BBVA Müşterileri Geri Ödemesiz 1.000 TL Alacak! Tek Yapmanız Gereken TC Kimliğinizle Başvurmak!

İŞKUR Evde İş Fırsatları Neler?

İŞKUR evde iş ilanları oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Firmalar tarafından genellikle üretim bandının son aşamasındaki işlemler dışarıya bu şekilde verilmektedir. Bu nedenle evde iş fırsatları genellikle paketleme işi, katlama işi, davetiye zarflama, el işleme ve ütüleme işleri gibi fırsatlardan oluşuyor.