Evden yapılabilen çeşitli işlerle aile bütçesine katkıda bulunmak mümkün olduğu gibi, bu alanda bir kariyer oluşturarak, sadece evden çalışarak da hatırı sayılır miktarda gelir elde edebilmek mümkündür. Evden çalışılan işler, genellikle ürün paketleme, müşteri temsilciliği gibi alanlar oluyor. İŞKUR evde iş konusunda işverenlerin yoğun talep oluşturmasına paralel bir şekilde, ev hanımı, emekli ve benzeri istihdam potansiyelini, bu alana yönlendirmek üzere bir program yürütüyor.

İŞKUR aracılığıyla evde iş fırsatları ilanlar yoluyla sürekli bir şekilde duyuruluyor. Ancak bu işlere başvuru yapabilmek için, hem sürekli takip gerekiyor hem de İŞKUR üyeliğinizin bulunması gerekiyor. Bu kapsamda İŞKUR, potansiyel evde çalışma istihdamının kayıtlı hale getirilmesini ve atanan meslek danışmanları yoluyla iş bulabilmelerini sağlıyor.

İŞKUR Evde İş Olanaklarından Nasıl Faydalanırım?

İŞKUR evde iş fırsatlarından yararlanabilmek için, öncelikle İŞKUR’ a kayıt olmanız gerekiyor. Web platformunu kullanarak gerçekleştirdiğiniz kayıtların yanında, doğrudan şubelerine başvurarak doldurduğunuz formda, evde iş fırsatlarından faydalanmak istediğinizi belirtiyorsunuz. Başvuru sırasında daha önceden sahip olduğunuz İŞKUR sertifikalarını da dosyanıza kayıt ediliyor. Ardından kişisel olarak size atanan meslek danışmanı aracılığıyla, size uygun tüm evde iş olanaklarından anında haberdar ediliyorsunuz. Başvuru sırasında bu nedenle tüm iletişim bilgilerinizin doğru olması gerekiyor. İletişim bilgilerinin doğru olması halinde, olası tüm işler hakkında, cep telefonunuza gelen kısa mesaj yoluyla bilgilendiriliyorsunuz. İş ilanına başvurarak, potansiyelinize göre üretebileceğiniz işi belirtiyorsunuz.

İŞKUR Evde İŞ Olanaklarıyla Ne Kadar Kazanılır?

Genellikle el becerisine dayalı olan, sabun paketleme, takı ve aksesuar montajı, diğer ürün paketleme gibi işler, evde iş olanaklarını oluşturuyor. Bu nedenle iş için ayırdığınız süre, aynı zamanda kazancınızı da arttırıyor. Dolayısıyla ayda 1.000 liradan başlayarak, 10.000 liraya kadar geliri evde iş olanaklarıyla elde etmek mümkün olabiliyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

Elbette iş konusunda üretiminizin yanında, kaliteli üretim ve zamanında teslim gibi ayrıntılarda büyük önem taşıyor. Ürettiğiniz işin kısa sürede tamamlanması, teslim tarihinde gecikme yaşanmaması, üretiminizin kaliteli olması gibi kıstaslar, yeni işler bulabilmenizin ve öncelikle sizin tercih edilmenizin önünü de açıyor. Dolayısıyla daha fazla iş bulabiliyor ve daha fazla kazanma şansınızı kendiniz oluşturuyorsunuz.