O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

İşsizliğin azaltılması ve yeni istihdam alanlarının ülke nüfusuna göre oluşturulması, bir devletin en temel ekonomik görevi olarak öne çıkar. Ülke ekonomimizin sağlıklı bir şekil işleyebilmesi ve devamında hayat pahalılığının azalması ve yaşam standartlarının yükselmesi, işsizlik oranlarının düşmesiyle doğru orantılıdır. İŞKUR son 20 yıldır, bu görevi çok etkin bir şekilde sürdüren bir kurum. Yeni istihdam alanlarının oluşturulması, işverenler ile personellerin birbirlerine ulaşabilmesi, meslek edindirme kursları, toplum yararına programlar ve daha birçok projeyle, İŞKUR işsizliğin azaltılmasına yönelik çok aktif ve etkin işlevlere sahip.

İŞKUR evde iş olanakları, bu alanda işverenler tarafından giderek artan bir oranla oluşan ihtiyacı, kontrollü ve doğru istihdamın yönlendirilmesiyle oluşan ve giderek büyüyen bir sektör haline geldi. Çeşitli işverenlerin, ürün paketleme, montajlama, çağrı merkezi yanıtlama ve benzeri alanlarda ihtiyaç duyduğu dışarıdan personel ihtiyacı, İŞKUR tarafından kayıtlı istihdamın faydalanması için özel bir aracı konum rolüyle sürdürülüyor.

İŞKUR Evde İş Olanaklarından Nasıl Faydalanırım

İŞKUR evde iş fırsatlarından faydalanmak için, öncelikle kuruma kayıtlı işsiz olmanız gerekiyor. Kuruma başvururken, doldurduğunuz formda bulunan evde iş olanakları bölümünü de doldurmanız gerekiyor. Ayrıca varsa meslek edindirme kursları ve benzeri sertifikalarınızı da bu başvuru sırasında kuruma iletiyorsunuz. Ardından size atanan bir meslek uzmanı tarafından, size uygun işlerle ilgili bilgilendirilmeniz ve yönlendirilmenizin takibi yapılıyor.

Başvuru sırasında tüm bilgiler doğru olarak vermeniz ve özellikle iletişim bilgilerinizde yanlışlık olmaması çok önemli. Meslek uzmanları, ilan verilen tüm evde iş fırsatlarıyla ilgili bilgileri, cep telefonunuza mesaj olarak gönderiyor. Böylece açılmış ilandan ilk önce siz haberdar oluyor ve başvurunuzu yine İŞKUR web platformu üzerinden yapıyorsunuz.

İŞKUR Evde İş Fırsatlarıyla Ne Kadar Kazanılır?

Ürün paketleme ve montajlama alanında süreklilik arz eden iş fırsatları bulunuyor. Bu tür işler, el becerisi gerektiren ve zamanla daha hızlı yapabileceğiniz işler olarak öne çıkıyor. Dolayısıyla iş için ayırdığınız süreye paralel bir şekilde para kazanmanı mümkün oluyor. Emekliler ve ev hanımları başta olmak üzere, birçok kişi aile bütçesine bu şekilde katkı sağlıyor. Çalışmanıza bağlı olarak ayda 1.000 liradan 10.000 liraya kadar kazanç elde edebilmeniz mümkün oluyor.