İŞKUR son yıllarda sürekli daha fazla talep edilen evden iş yapan personel taleplerine de yanıt oluşturan bir yaklaşım sergiliyor. Evde iş olanağı sunan ve personel ihtiyacı olan işletmelerle, evden iş yapmak isteyenleri bir araya getiren bir program yürütülüyor. İşletmelerin çeşitli işlerin evden yapılması sayesinde, gerek sigortalı işçi maliyeti, gerek, iş alanının oluşturulması gibi maliyetlerden tasarruf edebilmesi, evden yapılabilen iş sayısının da artmasına yol açıyor.

Genellikle sosyal platformlar üzerinden ve çeşitli gruplar aracılığıyla çözümlenen bu ihtiyaçlarda, hem personel hem de işverenlerin mağduriyetleri söz konusu oluyordu. İŞKUR evden ek iş formu aracılığıyla, bu alanda iş arayanlarla, işverenleri bir araya getirten kurum, işsizliğin azaltılmasında da önemli bir katkı sağlamış oluyor.

İŞKUR Evde İş İmkanları Nelerdir?

İŞKUR iş ilanları arasında sürekli var olan evde iş olanaklarının başında, çeşitli paketleme işleri geliyor. Kına paketleme, mandal paketleme, sabun  paketleme ve benzeri işler aracılığıyla, çalışma performansınıza da bağlı olarak ay da 1.500 TL’ den başlayarak 8.000 TL ya da 10.000 TL bile kazanabilmeniz mümkün oluyor.

Evde nikah şekeri yapma, sabun paketleme, sabun yapma, bitki çayı, takı tasarımı ve benzeri işler, evden çalışarak aile bütçenize önemli katkılar sağlamanıza yardımcı oluyor. İŞKUR evde ek iş olanaklarından faydalanabilmek için, öncelikle herhangi bir İŞKUR şubesine başvurarak işsizlik kaydı oluşturmanız gerekiyor. Başvuru öncesinde doldurduğunuz İŞKUR evde ek iş başvuru formunu, şubeye teslim ediyorsunuz. İŞKUR tarafından sizin için atanan bir meslek danışmanı aracılığıyla, iletişim bilgileriniz ve varsa sahip olduğunuz sertifikalarınız belirleniyor.

Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

İŞKUR Evde İş İmkanlarından Gelen Mesajla Haberiniz Olsun

İŞKUR meslek danışmanınız, evde iş olanaklarından faydalanmak isteyen diğer kişilerden oluşturulmuş havuza sizi de dahil ediyor. Buna göre gelen ve yeni açılmış evde iş olanaklarından, verdiğiniz cep telefon numarası üzerinden mesajla haberdar oluyorsunuz. Açılan iş ilanlarına hemen başvurarak, İŞKUR açık iş ilanlarını sürekli takip etmeniz gerekmiyor. Buna karşın İŞKUR üzerinde yayınlanan evde iş olanaklarının bir bölümü, işverenlerin yasal prosedürlerle uğraşmak istememesi nedeniyle, doğrudan evde iş olanağı başlığıyla açılmıyor. Bu sebeple İŞKUR iş ilanları sayfasında ki en güncel ilanları sürekli takip etmenizi öneririz.