İşsizlik her geçen gün büyüyerek bir kabus gibi vatandaşın üzerine çöküyor. Özellikle de gençler, okul bitirip kalifiye birer çalışan haline gelmelerine rağmen iş bulmakta zorlanıyor. Ancak bu konuda en büyük mağduriyeti, çalışma hayatına atılmak isteyen ev hanımları yaşıyor.

PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek! PTT'den Açıklama Geldi İşe Alımlar Başladı! Sene Sonuna Kadar KPSS Şartı Olmadan 55.000 Kişiye Memuriyet Verilecek!

Çocuklarını büyütebilmek için uzun süre çalışmayan kadınlar başta olmak üzere, birçok kişi başvurduğu iş ilanlarından olumlu dönüş alamıyor. Bu kişiler vakit kaybetmektense evde yapabilecekleri işler aramaya başlıyor. Evden çalışma imkanı birçok kişi için ek gelir kapısı olurken, ev hanımlarına da zorolanmadan çalışma ve aile bütçesine katkı sağlama şansı sunuyor. Bu ilanlar, İŞKUR tarafından yayınlanıyor. Peki başvuru için ne yapmak gerekiyor?

İŞKUR'dan Herkese Ek Gelir İmkanı!

İŞKUR, Türkiye'nin devlet garantili iş bulma platformu olarak görev yapıyor. Ülke genelinde iş arayan kişilerle işverenleri bir araya getiren İŞKUR, bu hizmet için herhangi bir ücret talep etmiyor. İŞKUR tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvurmak için, kuruma kayıtlı işsiz olma şartı aranıyor.

İŞKUR'a kayıt olmak son derece basit. Bu işlem tüm İŞKUR şubelerinden gerçekleştirilebileceği gibi, internet üzerinden de yapılabiliyor. Online kayıt için İŞKUR'un resmi web sitesine girip 'Kayıt Ol' butonuna tıklamak ve önünüze gelecek formu doldurmak yeterli oluyor. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonraysa iş ilanları sekmesine tıkayan herkes bu ilanlara ulaşabiliyor. İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlar arasından size uygun olanı seçtikten sonra, ilanda yer alan işveren iletişim bilgilerini kulanarak o iş için talip olduğunuzu belirmeniz yeterli oluyor. Başvurunuz değerlendirildikten sonra işveren tarafından size dönüş sağlanıyor.

İŞKUR Evde İş İlanlarına Nasıl Ulaşılır? Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR'un yayınladığı evde iş ilanları, bu başlık altında yayınlanmıyor. Bu ilanlara ulaşmak için, paketleme, mendil katlama, kutu katlama, paça kıvırma gibi evde yapılabilecek işleri aramanız gerekiyor. Bu tarz ilanlara ulaştıktan sonraysa geriye işverene ulaşarak işe talip olduğunuzu belirtmek kalıyor.

Başvurunuzun onaylanması halinde işveren parça başı işleri size ulaştırıyor ve belli bir süre sonra bitmiş halde teslim etmenizi istiyor. Bu şekilde buldukları parça başı işleri düzenli olarak yapan kişiler hem evden çıkmadan ek iş imkanı bulmuş oluyor, hem de düzenli çalışmayla asgari ücret kadar gelir elde edebiliyor.