Dünyada ve ülkemizde yaşanan enflasyonist baskılar nedeniyle satın alma gücü her geçen gün daha fazla erirken reyonlardaki fiyatlar ise sürekli tırmanmaya devam ediyor. Gıdadan, temizlik ürünlerine, kozmetikten tekstile, elimizi attığımız her şey yüksek zamlarla reyonlardaki yerini alıyor. Üreticiler tüm bu fiyat artışlarından maliyetleri sorumlu tutarken sonuç olarak hem üretici hem de tüketici söz konusu pahalılığın altında daha fazla eziliyor. Ancak neredeyse sıradanlaşan ve alışmaya başladığımız bu fiyat artışlarının dışında bir haber İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. İşte İBB Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama' dan İstanbulluları sevindiren haber!

Halk Ekmeğe Zam Yok!

Doğalgaza, elektriğe, kiralara, gıda ürünlerine, temizlik - hijyen ürünlerine ve daha akla gelebilecek her ürüne ardı ardına gelen zamlar neredeyse artık hayatın doğal akışı haline gelmeye başladı. Ancak tüm bu artışların ardından tüm İstanbulluları sevindiren ve bir yandan da şaşırtan haber İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama tarafından yapılan bir açıklama ile, bu yıl sonuna kadar Halk Ekmek'e herhangi bir zam yapılmayacağı duyuruldu.

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Artan Maliyetlere Rağmen

Piyasada sürekli artan fiyatların nedeni olarak gerek kur fiyatlarındaki yükselişler gerekse de maliyetlerdeki artışlar gösteriliyor. Aynı şekilde ekmek üreticileri de artan un fiyatlarını bir şekilde ekmek fiyatlarına yansıtmak zorunda olduklarını kamuoyu ile daha önce sık sık paylaştılar. Tüm bu fiyat artışlarının nedeni olarak gösterilen maliyet artışlarının halk ekmek için de geçerli olduğuna vurgu yapan Nama, buna rağmen halk ekmek fiyatlarının yıl sonuna kadar artmayacağını söyledi. Nama konuya dair yaptığı açıklamada; "Artan maliyetlere rağmen İBB Halk Ekmek olarak yıl sonuna kadar zam yapmayacağız. 3 TL'den halkımıza sağlıklı ekmeği ulaştırmaya devam edeceğiz" diyerek milyonlarca İstanbulluya müjde verdi.

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği İstanbulluların mega kent İstanbul'da daha rahat şartlarda yaşaması için birçok projeye imza atan İBB'nin en önemli faaliyet alanlarının başında elbette Halk Ekmek üretimi geliyor. Bunun yanı sıra büyükşehir belediyesi, ulaşım, barınma, gıda yardımı gibi birçok alanda da sosyal ve ekonomik olanaklarla vatandaşları desteklemeye devam ediyor.