İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yurt gezisine devam ediyor. İBB Başkanı son olarak Bursa’daydı. Bursa’yı ziyaret eden Ekrem İmamoğlu büyük bir ilgiyle karşılandı. Bursa’da Cuma namazına katılan İmamoğlu, cami çıkışında toplanan büyük bir kalabalık tarafından “başkan” tezahüratları ile karşılandı. İmamoğlu, Bursa’da bir kişinin de protestosu ile karşılaştı. İşte detaylar!

Ekrem İmamoğlu’na Başkan Tezahüratları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yurt gezisi kapsamında Bursa’ya gitti. Bursa’yı ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehirde gezdikten sonra Cuma namazını kıldı. İmamoğlu Cuma namazını Bursa’nın ünlü camilerinden Ulu Cami’de kıldı. Ulu Cami’deki namaz sonrasında cami çıkışlında büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. İmamoğlu’na büyük sevgi gösterisinde bulunan İmamoğlu’na “başkan” tezahüratlarında bulunuldu.

Büyük kalabalığın Bursa Ulu Cami önünde toplandığı görüldü. Söz konusu kalabalık, İmamoğlu’na yönelik olarak büyük sevgi gösterisinde bulundu. Bursalılardan büyük sevgi gören İmamoğlu, daha sonra “başkan” tezahüratları ile Ulu Cami’den ayrıldı. İmamoğlu daha sonra şehre gelmesine vesile konu olan etkinliklere katılarak, şehirden ayrıldı.

Ekrem İmamoğlu Bursa’da Protesto Edildi

Ancak kalabalık grup içerisinden bir kişi ise İBB Başkanı İmamoğlu’na protestoda bulundu. Cami çıkışında bir vatandaş, İmamoğlu’na yönelik olarak “Kendisinin boğaza gitmesini ve Bursa’da işinin bulunmadığını dile getirdi. Vatandaş daha sonra İmamoğlu’na “PKK’nın yanına gitmesini” belirterek, yanındakilere ve gazetecilere dönerek, “İmamoğlu’nun buraya gelerek, şov yaptığını” dile getirdi.

İBB Başkanı İmamoğlu ise, söz konusu protesto karşısında önce şaşırdı. Daha sonra protestoyu gerçekleştiren vatandaşa yönelik olarak “kimin ne yaptığını kendisinin bilemeyeceğini” dile getirdi. İmamoğlu daha sonra vatandaşa yönelik “manidar cümleler kurmaması gerektiğini, herkesin kendi ibadetinin söz konusu olduğunu” dile getirdi. İmamoğlu verdiği yanıtın sonunda ise vatandaşa yönelik “Allah ruhuna ferahlık versin” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde "Sahte Doktor"luk Yapan Ayşe Özkiraz'ın Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verildi

Bir vatandaştan gelen tepkilere karşı, hem İmamoğlu’nun yanındakilerden hem de Ulu Cami’de bulunan kalabalık tarafından tepki gösterildi. Ancak söz konusu söz dalaşı, uzun sürmeden çevredekilerin araya girmesiyle sona erdirildi. Böylelikle olayın daha da büyümemesi sağlandı.