Dört katlı binasının elektirik Kablolarını Çalan Hırsıza balkona astığı pankartla  Mesaj verdi: 'Azıcık Cesaretin Varsa Ara'

Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi! Artık Vize Almak Daha mı Kolay Olacak? Schengen'de Yeni Dönem: Dijitalleşme Teklifi Kabul Edildi!

Hırsıza İlginç Mesaj

15 Ekim sabahı Aksaray vatan 164 sokaktaki Adem Kutlu’ya ait dört katlı binada meydana gelen hırsızlık olayında binaya çekilmek üzere hazırda tutulan elektrik kabloları çalındı. Olaydan sonra binanın sahibi olan 42 yaşındaki  Adem Kutlu yaşadığı olayın şoku ve kızgınlığıyla evinin  balkonuna şu ifadelerin ve kendine ait cep telefonu numarasının da olduğu bir pankartı astı: 'Direkteki elektrik kablosunu çalan’’ ş..., a..., azıcık cesaretin varsa ara’ Ayrıca elektrik kablolarını çalan kişinin kendisini araması halinde onunla görüşeceğini de belirten ev sahibi Kutlu kızgınlığını ve şaşkınlığını gizleyemedi.

Mağduriyetini Anlattı

Sahip olduğu müstakil evi yaptırabilmek için daha önce müteahhide verdiğini belirten Kutlu bahsettiği süreçte müteahhitle sorun yaşadığı için işi müteahhitten almak zorunda kaldığını ve inşaat işinin yükleniciliğini kendisinin yapmak zorunda kaldığını bu yüzden de epey zorluk çekip mağdur olduğunu  ekledi. Müteahhitle çok fazla sorun yaşadıktan sonra inşaat işini üstlendik ve inşaatı yaptığımız günlerde halihazırda apartmanda hem ev sahipleri hem kiracılar ikamet etmekte iken binanın ana şalterlerine ve elektrik direğine giden kablo çalındı. Bu kabloları içindeki bakır telleri satmak için çalıyorlar diye de ekledi… Apartmandaki dairelerden de kiraya verilenler olduğu için ve eve kabloların çalınmasından dolayı henüz elektrik bağlanamadığı için mağduriyetlerin oluştuğu ve gündelik yaşamlarının sekteye uğradığını belirten Kutlu pankart aracılığıyla hırsıza yaptığı çağrıda son derece samimi olduğunu ve gelmesi durumunda kendisiyle teke tek görüşmeye hazır olduğunu tekrar yinelemiş oldu. Kendisine ait Aksaray-vatan caddesinde yer alan dört katlı binasında bundan daha önce de dört beş kez hırsızlık olayı yaşandığını belirten Kutlu defalarca yaşanan bu hırsızlık olayları nedeniyle aile bütçesinin büyük zarar gördüğünü belirtti. Elektrik kablosu çalındığı için oturum ruhsatı  alamadığını ve şu an yaptığı hesaplamalara göre 5000 TL üzerinde fazladan elektrik kablosu masrafı yaptığını yetkili mercilere  bildirdiğini aktaran 42 yaşındaki   ev sahibi adem  kutlu hırsız Ş.A.’ya çağrısını yineledi ve çalan’’ ş..., a..., azıcık cesaretin varsa ara’diye belirtti.