Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor! Amerikan Güreşinin Efsanelerinden Hulk Hogan Artık Sadece Koltuk Değnekleriyle Yürüyebiliyor!

Evlerimizde ve işyerlerimizde kullandığımız en önemli elektronik aletlerin başında belki de elektrikli süpürgelerimiz geliyor. Yaşam alanlarımızın temizliği için kullanmakta olduğumuz süpürgelerimiz ise ya yanlış kullanımdan dolayı ya da beklenen kullanım süresinin üzerinde kullanılmasından kaynaklı olarak çeşitli arızalar verebiliyor. Ancak elektrikli süpürge arıza nedenleri incelendiğinde hatalı kullanım çok daha büyük oranlardan karşımıza çıkan bir durum. İşte sizler için elektrikli süpürgenizi kullanırken sık yapılan hatalar ve daha uzun sürelerle süpürgenizi kullanabilmenizi için bazı öneriler!

Filtre Kontrolünü Düzenli Yapın!

Elektrikli süpürgelerde bulunan filtrelerin tıkanması, temizliğin verimli bir şekilde yapılabilmesi için büyük bir engel oluştururken diğer yandan da süpürgenizin zarar görmesinin en önemli nedenleri arasında yer alır. Bu nedenle süpürgenizin daha uzun yıllar verimli bir şekilde çalışmasını ve arıza yaşamamasını istiyorsanız mutlaka sık sık filtrenizin temizliğinden emin olun. Bunun için makinenizin kullanma kılavuzunda gösterildiği gibi filtre temizliği prosedürlerini belirli aralıklarla uygulayın.

Toz Torbanızı Değiştirmek İçin Dolmasını Beklemeyin!

Elektrikli süpürgenizin toz torbasını değiştirmek için illaki sonuna kadar dolmasını beklemeyin. Çünkü elektrikli süpürgelerin içi fazla dolduğunda zaman içerisinde süpürgenizde farklı sorunlar görülmeye başlar. Örneğin emiş gücü azalır, süpürgeniz aşırı ısınır, filtreleri tıkanır ve tüm bunlar da zaman içerisinde süpürgenin motorunun arızalanmasına neden olur.

Boruları Dikkatli Temizleyin

Özellikle süpürgenizin borusuna büyük nesneler kaçıp boruyu tıkadığında öncelikle süpürgenizi kapatıp boruya takılan nesneyi çıkartmalısınız. Boruya takılan bu büyük nesneleri çıkartmadan süpürgenizi tekrar çalıştırmamalısınız.

Kabloları Sararken Dikkatli Olun!

Elektrikli süpürgenizin en sık zarar gördüğü konulardan birisi de kablolarıdır. Kabloların dikkatle sarılmaması, zaman içinde hasarlara neden olur ve kabloda kırılmalara, elektrik bağlantısının kesilmesine ve buna benzer durumlara neden olur. Bu nedenle süpürgenizin daha uzun süreler içerisinde kullanılmasını sağlamak için kablolara gereken özeni göstermeniz gerekir.

Süpürge Uçlarını da Temizleyin

Süpürgelerin uçları da aynen toz haznesi ve filtre gibi temizlenmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Özellikle süpürgenizin uçlarında yer alan fırçalar, tozdan dolayı kirleneceğinden dolayı bu parçaların düzenli olarak yıkanması ve kurutularak yeniden kullanıma hazır hale getirilmesi gerekir.