Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..." Sosyal Medyada Gündem Olan ve "Bilecikli Targeryan" Olarak Anılan Melek Mızrak Subaşı: "Cumhuriyet Kadınlarının..."

Dünyanın en yaygın sosyal medya kanallarından birisi olan ve Elon Musk'ın 44 milyar dolara satın almasının ardından yine dünyanın en çok konuşulan konuları arasına giren Twitter'dan bugün de yeni bir açıklama daha geldi. Yeni bir uygulamayı daha duyuran Twitter yöneticisi Esther Crawford, Twitter'ın yeni bir özellik daha kazandığını kullanıcılara duyurdu. Buna göre, birtakım şartları yerine getiren hesaplar için 'Resmi' etiket özelliği getirilecek. Resmi olarak doğrulanmış hesaplar için kullanılacak bu özelliğe ilişkin merak edilen detaylar!

Resmi Etiket Özelliği Geliyor!

En son dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Elon Musk tarafından satın alınması ile çok konuşulan Twitter, bugün yeni bir açıklamanın ardından yine sosyal medyanın gündemine oturdu. Twitter yöneticisi Esther Crawford tarafından yapılan açıklamaya göre, bazı şartları yerine getirmiş olan hesaplar için "Resmi" (Official) etiket özelliği getiriliyor. Crawford, söz konusu özelliğin yalnızca resmi olarak doğrulanmış hesaplar için kullanılacağını ifade etti. Taklit hesaplara karşı mücadele edeceklerini ifade eden yeni yönetim, 'resmi etiket' uygulaması ile kullanıcıların hesaplarının gerçek olup olmadığını doğrulamayı amaçladıklarını belirtiyor.

Kimler Alabiliyor?

Ürün yönetimi direktörü Esther Crawford tarafından yapılan açıklamada belirlenen bazı şartları yerine getiren 'Blue' abonelerinin adı geçen 'Resmi' etikete sahip olacaklarını açıkladı. Aynı zamanda yalnızca belirli hesaplara sunulacak olan doğrulama özelliğine hükümet hesapları, ticari şirketler ve onların iş ortakları, büyük medya kuruluşları ve yayıncıların sahip olabileceği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor. Konu hakkında açıklama yapan Crawford mavi tik özelliği ve Twitter Blue aboneliği hakkında ise “Yeni Twitter Blue, kimlik doğrulamayı içermez, bu mavi bir onay işaretidir ve belirli özelliklere erişim sunan, isteğe bağlı, ücretli bir aboneliktir” dedi. Yani buna göre Twitter Blue aboneleri mavi tik alsalar dahi, belirlenen nitelikleri karşılamadıkları takdirde 'Resmi etiketi'ne sahip olamayacaklar. Hatırlanacağı üzere Elon Musk şirketi satın almasının hemen ardından ‘Mavi Tik’ özelliğinin artık 8  Dolar olacağını duyurmuştu. Ancak konu hakkında şirket 2 gün önce ilginç bir şekilde uygulamanın ertelendiğini duyurmuştu. Görünen o ki Twitter'da değişiklikler daha süreceğe benziyor.