Yılların dergisi TIME dergisinin 1927 yılından bu yana sürdürdüğü bir geleneği bu yıl da okurlar tarafından merakla bekleniyor. Söz konusu gelenek yılın kişisi ödülü geleneği. Az evvel bahsettiğimiz gibi, dünyaca ünlü TIME dergisi tam 1927' den beri 'Yılın Kişisi' ödülü düzenliyor ve o yıla damgasını vuran kişiyi okuyucuların oylarıyla belirliyor. Sonuçta kararı TIME editörleri veriyor elbette ama onları yönlendiren ise okuyucu oyları diyebiliriz. Bu yılki yılın kişisi ödülü ise merakla bekleniyor diyebiliriz. Pazar günü açıklanan listede adaylar okur oylamasına sunuldu. Bakalım TIME'ın aday listesinde kimler var ve bu yılın kazanan ismi acaba kim olacak? İşte detaylar!

Okur Oylaması Başladı

Dünyaca ünlü TIME dergisinin 'Yılın Kişisi' ödülü için aday liste belirlendi ve listeler okuyucuların oylamalarına açıldı. Her yıl düzenli olarak düzenlenen yarışma için kimin kazanacağı ise merak konusu. ABD merkezli TIME dergisinin, 2022 yılı için 'Yılın Kişisi' ödülü için belirlenen adaylara ilişkin liste 60 kişiden oluşuyor. Listenin kazanan ismi ise dergi kapağına taşınıyor. Yarışmada okurların da bir oylama süreçleri bulunurken nihai kararı ise TIME editörleri veriyor. Okur oylamasına sunulan liste içinden TIME editörleri tarafından belirlenen kazanan isim ise kapağa taşınıyor. Aslına balarsanız her ne kadar okuyucuların oylamalarına başvuruluyor olsa da , yarışmanın kazananının belirlenmesinde okuyucuların herhangi bir etkileri yok denilebilir. Bakalım bu yılın kazananı kim olacak?

ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı! ABD'li Doktor Linda Kramer, 15 Dakikalığına "Öbür Dünyaya" Gittiğini İddia Etti, Gördüklerini Bir Bir Anlattı!

Yine Elon Musk Olabilir mi?

TIME dergisinin yılın kişisi ödülünü 2021 yılında kazanan isim dünyaca tanınan ve en son Twitter'ı satın alarak gündemden düşmeyen Elon Musk olmuştu. Bu yıl oluşturulan listede ise yine Elon Musk'ın ismini görüyoruz. Musk'ın yanı sıra Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ve Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak gibi isimler de yarışmanın listesinde yer alıyor. Bunun yanı sıra eski ABD Başkanı Donald Trump, online alışveriş devi Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, dünyaca ünlü şarkıcı Beyonce, iklim aktivisti Greta Thunberg, ünlü YouTuber MrBeast, Hollywood Yıldızı Tom Cruise ve özellikle son dönemde gençler tarafından çok sevilen K-pop grubu BTS de listedeki isimler arasında yer alıyor. Şu ana kadar yapılan oylamaya göre ise şu anda ilk sırayı İran'daki kadın aktivistler ve eylemciler alırken İranlı kadınları BTS ve Zelenski takip ediyor. Geçtiğimiz yılın kazananı olan Elon Musk'ın bu yıl da kazanıp kazanamayacağı ise merak konusu.