Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız! Cüzdanında ING Kartı Taşıyanların Dikkatine, 31 Mart Tarihine Kadar Başvuru Yaparsanız Anında İndirim Kazanacaksınız!

Yüksek enflasyona bağlı yaşanan hayat pahalılığıyla mücadele eden emekliler için bir destekte bankalardan geldi. O bankalar tüm emeklilere, acil masraflarını uygun geri ödeme koşullarıyla karşılayabilmeleri için düşük faizli ve uzun vadeli kredi kampanyaları sunuyor. İşte Türkiye’de emeklilere kredi veren bankalar ve bu bankaların emeklilere özel kredilerinin faiz oranları ve vade koşulları!

Ziraat Bankası’ndan Emeklinin Artısı Kredisi

Türkiye’nin en büyük bankası olan kamu bankası Ziraat Bankası, 2022 yılında da emeklilerin ihtiyaçlarını karşılamalarında yardımcı oluyor. Emekli maaşı alan kişilerin, kredi taksitlerini zorlanmadan ödeyebileceği ödeme koşullarından yararlanabildiği emekli kredisi Ziraat Bankası’nda bulunuyor. Ziraat Bankası’nın “Emeklinin Artısı Kredi Paketi” kampanyasıyla tüm emekliler Ziraat Bankası’ndan uygun geri ödeme koşullarında kredi kullanabiliyor.

Ziraat Bankası’nın emeklilere özel ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen emeklilerin, maaşını bankadan alıyor olması veya kampanya döneminde bankaya taşıması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan emekliler şubeye bile gitmelerine gerek olmadan tüm nakit ihtiyaçları için uygun koşullarda kredi kullanabiliyor. Ziraat emekliler için %1.55’ten başlayan faiz oranlarıyla 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunuyor. Ziraat Bankası’ndan 20.000 TL limitli yapılacak kredi kullanımında emekliler 36 ay vade için %1.55 faiz oranından ve sadece 110 TL tahsis ücretinden yararlanıyor. Böylelikle aylık kredi taksit tutarı 776.80 TL oluyor.

PTT’den Emeklilere Özel Kredi

PTT, emekli maaşını kendisinden alan veya kampanya döneminde başka bankadan taşıyan tüm emekli müşterilerine uygun geri ödeme koşullarıyla kredi sunuyor. PTT’nin emeklilere özel ihtiyaç kredisinden emekli maaşı müşterileri çok uygun kredi koşullarıyla yararlanabiliyor. Üstelik PTT emekli maaşı müşterileri PTT şubelerine gitmelerine gerek olmadan 7 gün 24 saat SMS ile kredi başvurusunda bulunabiliyor.

PTT’nin emekli maaşı müşterilerine özel sunduğu ihtiyaç kredisi 80.000 TL üst limitle sunuluyor. PTT’nin emeklilere özel 80.000 TL limitli ihtiyaç kredisinde 36 aya varan vade imkanından yararlanılabiliyor. Ancak bankacılık mevzuatı gereğince 36 ay vadede 50.000 TL limit sınırı bulunuyor. 50.001 TL ile 80.000 TL arasındaki limitler için 24 ay vade seçimi yapılabiliyor. Emeklilere PTT SMS ile kredi başvuru için “PTT” ve “T.C. Kimlik Numarası” bilgilerini yazarak, “3050” numarasına SMS gönderiyor.