O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli O Grubun İçinde Olan Vatandaşlar Son Model Araç Alırken 1 TL Bile ÖTV Ödemeyecek! Sadece Kısa Süre İçin Geçerli

İş bankası yaptığı duyuruyla SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı emeklileri için özel bir emekli aylığı promosyonu hazırladığını açıkladı. Duyuruda kampanyanın 31 Mart 2023 tarihine kadar devam edeceği de belirtildi. Başvuru yapan ve aylığını İş Bankası şubelerine taşıyan tüm emekliler, nakit promosyon kampanyasından faydalanabilecek.

EYT ile Emeklilerin Sayısı Artacak

Mecliste bulunan EYT yasa tasarısının geçmesiyle birlikte, emekli sayılarında Mart ayında ciddi oranda bir artış yaşanacak. Bankalar bu konuda emeklileri müşteri olarak çekebilmek için özel kampanyalar hazırlıyorlar. İş Bankası 1 Kasım 2022 tarihinde başlattığı kampanyasıyla, 31 Mart 2023 tarihine kadar emekli aylıklarının İş Bankası şubelerine taşınması koşuluyla, özel bir nakit promosyon ödülü vat ediyor. Bu süre içerisinde aylıklarını İş Bankası’ na taşıyan her emekli, 7.500 liraya varan nakit promosyon ödülü alabilecek. Ödül için tek koşul, emekli aylığının İş Bankası şubelerine taşınması ve 3 yıl boyunca bankadan alınmaya devam edilmesi.

İş Bankası Emekli Promosyonu Ayrıntıları

Emekli aylıklarını İş Bankası şubelerine taşımak isteyen emekliler, bunun için banka şubesine gitmek zorunda kalmıyor. İsteyen İşCep uygulmasını ya da internet şubesini kullanarak, geçişlerini kolayca gerçekleştirebiliyor. İsteyen emekliler herhangi bir İş Bankası şubesine uğrayarakda aylıklarının taşınma işlemini hemen yapabiliyor. Emekli aylıklarını beşka bir banka ya da PTT şubelerinden alana, aylığın üzerinde herhangi bir bloke olmayan tüm emekliler, nakit promosyon desteğinden faydalanabiliyor.
İşCep aracılığıyla aylığını taşımak isteyen emekliler için, uygulamada izlenmesi gereken adımlar şu şekilde;

  • İşCep > Başvurular – Emekli Maaş İşlemleri-Maaş Taşıma ve Talimat Verme
  • İşCep > Başvurular-Emekli Maaş İşlemleri- Promosyon Başvurusu

İnternet Bankacılığı üzerinden aylığını taşımak isteyen emekliler içinse, izlenecek yol şu şekilde;

  • İnternet Şubesi – Başvuru – Ürünler – Emekli Maaş İşlemleri – Maaş Taşıma ve Talimat Verme
  • İnternet Şubesi – Başvuru – Ürünler – Emekli Maaş İşlemleri – Promosyon Başvurusu

Bunların yanında E-devlet platformunu kullanarak da emekliler, aylıklarını istedikleri banka ve şubeye aktarabiliyorlar.
Emekliler ayrıca İş Bankası Maximum kart ve e kartları için yıllık ücret ödemiyor. Emekliler hesaplarından yaptıkları havaleler için ve mesai saatleri içerisinde EFT’ ler için de ücret ödemiyor. Diğer banka ATM’ leri ayda 2 defa ücretsiz olarak para çekimi ve diğer işlemlerden ücretsiz gerçekleştirilebiliyor. Aylıklarını İş Bankası’ ndan alan emekliler, kendilerine özel kredi faiz oranlarından faydalanarak kredi kullanabiliyor.