Ramazanın ayının yarısından fazlasının geride bırakılmasıyla birlikte Ramazan Bayramı’na 2 haftadan az bir süre kaldı. Bayramın yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca emekli de son yıllarda verilmeye başlanan bayram ikramiyesinin bu Ramazan’da ne kadar olacağını ve ne zaman yatırılacağını merak ediyor. Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği 2022 Ramazan bayramı ikramiyesindeki son dakika gelişmeleri haberimizde!

2022 Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

2018’den beri uygulanmaya başlanan emeklilere bayram ikramiyesi, yılda 2 defa olacak şekilde veriliyordu. Her yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı için emeklilere bayram öncesinde ikramiye dağıtılıyor. Özellikle son 2 yıldır Pandemi döneminin getirdiği ekonomik sıkışıklık içerisinde emeklilere tam bayram öncesinde rahat nefes aldıran bayram ikramiyesiyle ilgili bu yıl çok fazla tartışma yaşanıyor.

2022’ye girerken asgari ücrete yapılan %50’den fazla net zammın yanı sıra enflasyon oranlarında artış ve tabii ki piyasa fiyatlarının yükselmesi emeklileri hayli darboğaza sürükledi. İşte bu noktada milyonlarca emekli, 2022 Ramazan bayramı emekli ikramiyesi ne kadar olmalı ve devlet hangi rakamı açıklayacak heyecanla bekliyor.

Emekli bayram ikramiyeleri 2021 yılında 1.100 TL olarak uygulanıyordu. 2022 yılında enflasyon artışı ve döviz kurlarında dalgalanmalarla birlikte emeklilerin talebi ikramiye fiyatlarında artış! 2022 yılı için emeklilere dağıtılacak bayram ikramiyesinin kesinlikle 1.100 TL seviyesinde olmaması gerektiğini ve emeklileri memnun edecek rakamların telaffuz edilmeye başlanması gerektiğine dikkat çekiyor. Ramazan bayramına 2 haftadan az bir süre kala 2022 emeklilerin bayram ikramiyesi ne kadar olacak belli değil. Ancak gündemde dolaşan ve resmi olmayan iddialara göre bu yıl emekli bayram ikramiyesi tutarlarının ortalama olarak 1.500 TL ile 2.000 TL aralığında bir rakam olacağı konusunda genel bir kanı bulunuyor.

Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz! Elektrik Faturanızda İsminiz Yazıyorsa En Yakın PTT Şubesine Gidin! Faturanızı 216 TL Daha Az Ödeyebilirsiniz!

2022 Ramazan Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

Milyonlarca emekli Ramazan bayramı emekli ikramiyesi tutarının ne kadar olacağıyla birlikte ne zaman yatırılacağını da merak ediyor. 2022 Ramazan Bayramı 02 Mayıs 2022 Pazartesi günü başlayacak. Dolayısıyla Ramazan bayramı için ikramiyeler Nisan ayının son haftasına çekiliyor. Çünkü bayram ikramiyeleri bayramdan önce dağıtılıyor ancak arefe günü de Pazar gününe denk geldiği için Nisan ayının son haftası boyunca emeklilerin T.C. kimlik numarası son rakamına göre belirlenecek sıraya göre ikramiye ödemeleri yapılacak.